• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs euro nadal powyżej 4,33. Funt jednak w dół. A co z kursem dolara i franka dzisiaj?

Zbliża się wielkimi krokami koniec tygodnia. Jest godzina 7:50 w piątek 22 lutego. Sprawdźmy więc czy coś ciekawego wydarzyło się na kursie dolara, euro, funta i franka.

 

Chcesz zarabiać na swoich analizach, ideach, komentarzach? 

SPRAWDŹ

Kurs dolara USD/PLN

Kurs dolara amerykańskiego wczesnym rankiem zatrzymuje się na poziomie 3,82. Zobaczcie na poniższy wykres dolara do złotego. Jesteśmy nad strefą wsparcia 3,80-3,806, gdzie ostatnio mieliśmy zdecydowanie więcej odbić niż przebić, dlatego scenariusz pro wzrostowy jest jak najbardziej realny na kursie dolara. Oczywiście póki bariera 3,80-3806 nie zostanie przebita. Do szczytu sprzed kilku dni brakuje prawie 4 groszy.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H4
Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H4

Kurs euro EUR/PLN

Kurs euro kilka minut przed godziną 8:00 zatrzymuje się na poziomie 4,336. Cały czas widzimy, że na wykresie euro popyt dość mocno walczy o pozostanie na aktualnym poziomie. Cena euro wyrażona w polskich złotych oscyluje w przedziale 4,32-4,345. Jednak patrząc wstecz na wykres historyczny kursu euro jednak szansa na powrót do okolic 4,30 jest nadal bardzo wysoka.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale H4
Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale H4

Kurs funta GBP/PLN

Kurs funta w piątkowy poranek hamuje zdecydowanie wzrosty i oscyluje aktualnie w okolicach 4,98. Szczyt na 5,00 nie został przebity. Czy dojdzie do ataku poziomu 5,00 przez kurs funta jeszcze dzisiaj? Wszystko jest możliwe. Jednak pamiętajmy, że jest to bardzo mocny poziom, przez którego przejść czasami nie jest łatwo.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale H4
Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale H4

Kurs franka CHF/PLN

Za jednego franka szwajcarskiego musimy dzisiaj o poranku zapłacić 3,82 złotego. Kurs walutowy franka zatrzymał się w wąskim oknie konsolidacyjnym rozciągającym się od 3,80-3,83. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń na arenie europejskiej jak i na światowej. Jeżeli konflikt USA-Chiny zostanie rozwiązany, a np. Brexit nie dojdzie do skutku, co według nas jest mało prawdopodobne wówczas frank powinien mocno osłabić się do złotego. Jednak szanse na to, że te dwa wydarzenia będą miały miejsce jednocześnie są jednak bardzo małe.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale H4
Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale H4

 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk