• Odbierz prezent
Kurs euro nad 4,44 złotego. Dolar powyżej 3,96 PLN. Polski waluta w konsolidacji, produkcja przemysłowa w kalendarzu

Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie zarówno eurodolara jak i PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4466 zł wynosi kurs euro EUR/PLN, 3,9646 złotego kurs dolara USD/PLN, 3,9643 zł kurs franka CHF/PLN oraz 4,9256 złotego kurs funta GBP/PLN. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,419% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na globalnych rynkach nie przyniosły istotniejszych zmian na wycenach głównych aktywów. Konsolidacja na głównych indeksach akcyjnych sugeruje awersję inwestorów do zajmowania nowych pozycji. Globalnie narastają obawy o drugą falę zachorowań COVID19 – o ryzyku tym przypomniały wydarzenia w Pekinie. Trudno jednak mówić o znaczących transferach w kierunku tzw. safe havens z tego tytułu – nieznacznie umacnia się amerykański dolar, jednak zbyt mało aby realnie wpływać na nastroje wokół EM. W konsekwencji na PLN obserwujemy ruchy konsolidacyjne. Minutes RPP, opublikowane wczoraj, nie przyniosły większych zaskoczeń. Rada obawia się spadku inflacji, poniżej celu, oraz potencjalnie sygnalizuje wstrzymanie się z dalszymi ruchami do 2021r.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy pakiet danych makro z krajowej gospodarki. W zakresie produkcji przemysłowej rynek spodziewa się odczytu na poziomie -16,8% r/r. W przypadku PPI prognozowany jest spadek o 1,5% r/r. Ponadto NBP wyemituje dziś bony pieniężne. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzec się rozpoczynającemu się szczytowi EU – szczególnie w świetle ostatnich spekulacji czy uda się przeforsować ambitny program wsparcia ze strony EBC/KE.

Z rynkowego punktu widzenia PLN kontynuuje ruchy konsolidacyjne. EUR/PLN pozostaje w ramach 4,45-4,38 PLN. Najbliżej wybicia w górę zdaje się być USD/PLN z pełnym oporem na 4 PLN.

 

Nota prawna

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk