• Odbierz prezent
Kurs euro i funta do dolara przed NFP! Techniczne spojrzenie na wykresy

Dziś mamy pierwszy piątek miesiąca, a więc rynek wyczekuje na publikację danych z amerykańskiego rynku pracy dotyczących m.in. zmiany zatrudnienia poza rolnictwem (NFP), stopy bezrobocia czy wzrostu wynagrodzeń. Traderzy cytowani przez agencję Bloomberg wskazują, że podczas sesji azjatyckiej przepływy kapitału były niewielkie, a zatem możliwe, że trwa wyczekiwanie na dane z USA.

Z punktu widzenia wykresów ciekawie prezentują się notowania kursu euro do dolara EURUSD, która obroniła wsparcie wynikające z minimum, jakie zostało ustanowione po ostatnim posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego. Na niższej ramie czasowej pojawiła się potencjalna odwrócona formacja głowy z ramionami z linią szyi przy poziomie 1,1249. Teoretycznie jej pokonanie może otwierać drogę w stronę 1,1314, gdzie wypada książkowy zasięg dla formacji. Pokonanie ostatniego minimum i podwójnego dna może zanegować ten układ.

1

Wykres kursu euro do dolara EURUSD, H4. Źródło: platforma Conotoxia.

Tymczasem na wykresie pary funt do dolara GBPUSD został obroniony opór w postaci górnego ograniczenia w potencjalnego formacji flagi, a po trzech dniach wzrostów pojawiła się pierwsza korekta.

1

Wykres kursu funta do dolara GBPUSD, D1. Źródło: platforma Conotoxia.

Z tej perspektywy ponownie najbliższym wsparciem staje się rejon 1,2986 oraz dolne ograniczenie flagi. Dopiero udana próba pokonania linii zarysowanej po szczytach mogłaby otwierać drogę na wyższe poziomy.

Nota prawna


Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk