• Odbierz prezent
kurs euro kurs franka kurs dolara kurs funta

Jak kształtują się kursy głównych walut w stosunku do złotego? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta 1 kwietnia wieczorem?

 

Pierwszy dzień kwietnia zdecydowanie nie sprzyjał polskiej walucie. W tym dniu podano wskaźnik PMI dla Polski. W marcu spadł on do 42,4 pkt wobec 48,2 pkt w lutym. Był też niższy od oczekiwań analityków na poziomie 45,1 pkt. Zgodnie z danymi firmy Markit, produkcja, nowe zamówienia oraz eksport spadły w najszybszym tempie od grudnia 2008 r.

Kurs euro do złotego

Główne waluty dzisiaj umacniają się w stosunku do złotówki. Kurs euro do złotego (EUR/PLN) zbliżył się do poziomu 4,60 zł. W godzinach wieczornych za jedno euro płacimy 4,5954 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN 

 

Kurs franka wobec polskiej waluty

Kurs franka w stosunku do złotego (CHF/PLN) też zyskuje. Jeszcze w godzinach nocnych z wtorku na środę kurs CHF/PLN wynosił 4,2974 zł. W tym momencie za jednego franka musimy zapłacić 4,3468 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs dolara do złotego

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) dzisiaj mocno pnie się do góry i z impetem przekroczył poziom 4,20 zł. Najmniej za jednego dolara dzisiaj płaciliśmy 4,13 zł, a najwięcej 4,2135 zł. W tym momencie kurs USD/PLN wynosi 4,2037 zł.

Warto wspomnieć, że po godzinie 14 opublikowano dane z amerykańskiego rynku pracy. Na dzień 12 marca spadek zatrudnienia był niższy niż oczekiwano.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN 

 

Kurs funta względem złotówki

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) też rośnie. Jeszcze w godzinach porannych za jednego funta płaciliśmy 5,12 zł. Kurs GBP/PLN przekroczył dzisiaj poziom 5,20 zł. Najwięcej za funta w środę płaciliśmy 5,22 zł. W tym momencie kurs funta do złotego wynosi 5,2097 zł.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN 

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego. 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk