• Odbierz prezent
kurs euro kurs franka kurs dolara kurs funta

Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Ile złotych płacimy za euro, franka, funta i dolara we wtorek 14 kwietnia?

 

Kurs euro wobec złotego

Dzisiejszy dzień przyniósł umocnienie polskiej walucie. Za jedno euro najwięcej dzisiaj płaciliśmy 4,5599 zł. Przed godziną 20 kurs EUR/PLN wynosi 4,5185 zł, co stanowi dzisiejsze minimum.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

 

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty

Podobnie kształtował się dzisiaj kurs franka do złotego (CHF/PLN). W dniu dzisiejszym frank najwięcej kosztował 4,3224 zł. W tej chwili za jednego franka płacimy 4,2863 zł, co jest dzisiaj najniższą ceną.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara do złotego

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) dzisiaj też powędrował w dół. Za jednego dolara dzisiaj najwięcej płaciliśmy 4,1797 zł. W tym momencie kurs USD/PLN wynosi 4,1196 zł, co stanowi dzisiejsze minimum.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN 

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta wobec złotówki

Pierwsza połowa dzisiejszego dnia przyniosła kursowi funta umocnienie. Kurs GBP/PLN dzisiaj najwięcej wynosił 5,2463 zł. W dalszej części dnia jednak osunął się w dół. Najmniej za jednego funta dzisiaj płaciliśmy 5,1996 zł. W tej chwili kurs GBP/PLN wynosi 5,2009 zł.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN 

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.  

 

O godzinie 14 NBP poinformował,  że w lutym saldo rachunku bieżącego dla Polski było dodatnie i wyniosło 2,8 mld zł. Nadwyżka w euro wyniosła 659 mln wobec prognozy 747 mln euro.

O godzinie 14.30 podano dane z USA. Wskaźnik cen eksportowych w marcu spadł o 1,6% m/m. Prognoza zakładała spadek o 1,9%. Wskaźnik cen importowych w marcu uległ obniżeniu o 2,3% m/m. Analitycy spodziewali się spadku o 3,2%.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk