• Odbierz prezent
kurs euro kurs franka kurs dolara kurs funta kurs złotego

Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Ile złotych płacimy za euro, franka, funta i dolara w poniedziałek?

 

Kurs euro do złotówki

Przez większą część dnia kurs euro utrzymywał się na lekkim plusie w stosunku do złotego. Najmniej za jedno euro dzisiaj płaciliśmy 4,5126 zł, a najwięcej 4,5311 zł. Przed godziną 20 kurs EUR/PLN wynosi 4,5213 zł.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka wobec złotego

Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku franka. Za jednego franka dzisiaj najmniej płacono 4,2909 zł, a najwięcej 4,3076 zł. W tym momencie kurs CHF/PLN wynosi 4,2997 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara względem polskiej waluty

Kurs dolara też znajduje się na lekkim plusie w stosunku do złotego. Kurs USD/PLN najmniej dzisiaj wynosił 4,1442 zł, a najwięcej 4,1773 zł. W tej chwili za jednego dolara płacimy 4,1608 zł.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta do złotego

Funt w stosunku do złotego dzisiaj traci. Najmniej za jednego funta dzisiaj płaciliśmy 5,1685 zł, a najwięcej 5,2081 zł. W tym momencie kurs GBP/PLN wynosi 5,1818 zł.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.  

 

O godzinie 8 podano dane z Niemiec. Wskaźnik cen dóbr produkcyjnych PPI w marcu spadł o 0,8% m/m. Prognoza zakładała spadek o 0,7%.

O godzinie 10 podano dane z Polski. Płace w sektorze korporacyjnym wzrosły o 6,3% r/r. Prognoza zakładała wzrost o 6,6%. Zatrudnienie w marcu wzrosło o 0,3% r/r. Prognoza zakładała wzrost o 0,8%.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk