• Odbierz prezent
Kurs euro funta obronił poziom 0.8650. Powodem słaby funt

Końcówka ubiegłego tygodnia nie należała do funta brytyjskiego. Kurs funta osłabił się w stosunku do dolara, jena, franka oraz bardzo mocno w stosunku do euro. W przypadku kursu euro funta zadziałało bardzo dobrze silne wsparcie. Co może się wydarzyć w tym tygodniu dla EURGBP?

Silne wsparcie dla kursu euro funta EURGBP

Od sierpnia 2016 roku w przypadku tej europejskiej pary walutowej utrzymuje się konsolidacja o zakresie wahań na poziomie 12%. Kurs euro maksymalnie osiąga poziom 0,93 funta brytyjskiego. Minimum z ostatnich 2 lat dla euro funta EURGBP wynosi 0,83. Przez ostatnie miesiące utrzymuje się konsolidacja w okolicach połowy wspomnianego zakresu wahań. Czy bardziej prawdopodobne są wzrosty kursu euro funta czy należy spodziewać się spadków?

Wykres kursu euro funta interwał tygodniowy

Wykres kursu euro funta EURGBP w ujęciu tygodniowym. Kolorem zaznaczona została silna strefa wsparcia dla kursu euro do funtów

 

Kurs euro funta z tzw. strzałem popytu

O pojęciu strzału popytu/ podaży mówimy wtedy gdy pojawia się bardzo duża świeca, w większości składająca się z korpusu. Jeżeli jest wzrostowa mówimy o strzale popytu, gdy jest spadkowa mówimy o strzale podaży. W przypadku kursu euro funta EURGBP mamy do czynienia z wyraźnym strzałem popytu co wzmacnia szansę na kontynuację wzrostów przynajmniej w ujęciu krótkoterminowym.

Wykres kursu euro funta interwal dzienny

Wykres kursu euro funta EURGBP w ujęciu dziennym. Aktualnie kurs zmaga się z górnym ograniczeniem spadkowego kanału cenowego.

W przypadku euro funta poziomem docelowym mogą być okolice 0.9050- 0.9097. Ciężko na ten moment, na podstawie pojedynczego impulsu prognozować, że nastąpi przebicie górnego ograniczenia kanału cenowego. Tego długoterminowego. Szanse na ten moment są niewielkie. Przede wszystkim dlatego, że w przypadku polityki monetarnej strefy euro nie wiele się zmienia. Jedynie z Wielkiej Brytanii napływają kolejne informacje na temat potencjalnego Brexitu. Na razie widoczny jest tylko i wyłącznie impas.

Ewentualne wybicie dla kursu euro funta EURGB może nastąpić wtedy, gdy w końcu Wielka Brytania dojdzie do porozumienia z Unią Europejską.

Jesteś ciekaw co może się wydarzyć na innych parach walutowych? Oglądaj analizę rynków na żywo na naszym kanale youtube.

Notowania: EURGBP

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURGBP/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk