• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
Kurs euro, funta, franka, dolara w poniedziałek. Czekają nas ważne dane, ale dopiero o 16:00

Poniedziałkowa sesja, 7 stycznia, rozpoczynająca drugi tydzień stycznia powinna przebiegać stosunkowo spokojnie. Ewentualny wpływ na kursy walut powinny mieć informacje, których nie znajdziemy w kalendarzu makroekonomicznym. W poniedziałek poznamy zaledwie dwa istotne odczyty. Kurs franka do złotego CHFPLN sesję rozpoczyna z poziomu 3.80. Kurs euro do złotego EURPLN otwarcie zanotował na poziomie 4.2850. Kurs dolara do złotego USDPLN poniedziałek otworzył kursem 3.75, a kurs funta do złotego GBPPLN 4.7814. Sprawdźmy co może wydarzyć sie podczas sesji poniedziałkowej na popularnych kursach walut.

Poniedziałkowy kalendarz makroekonomiczny dla kursu euro, dolara, funta oraz kursu złotego

O godzinie 8:00 poznamy Zamówienia fabryk w Niemczech w ujęciu miesięcznym. To oczywiście powinno wpłynąć na kurs euro, chociaż nie jest to najważniejsza informacja makroekonomiczna. O tej samej porze poznamy również sprzedaż detaliczną w Niemczech. Rynek prognozuje nieznaczną poprawę sytuacji. O godzinie 11:00 dla kursu euro zostanie opublikowana sprzedaż detaliczna, ale tym razem dla całej strefy euro. Prognoza jest gorsza niż wartość poprzednia w odróżnieniu od danych z Niemiec.

 Kalendarz makroekonomiczny kurs euro dolara funta franka w poniedziałek

Kalendarz makroekonomiczny z wydarzeniami, które mogą mieć wpływ na poniedziałkowy kurs euro, kurs dolara, kurs funta oraz kurs franka

Jeżeli handlujesz na egzotycznych parach walutowych to w dniu dzisiejszym o godzinie 12:30 opublikowany zostanie raport rynkowy BCB, który wpłynąć powinien na kurs brazylijskiego reala. O godzinie 16:00, czyli po rozpoczęciu sesji amerykańskiej poznamy pierwsze odczyty istotne dla kursu dolara. Podobnie jak dla kursu euro, poznamy Zamówienia fabryk w ujęciu miesięcznym i tutaj powinna nastąpić poprawa. O tej samej porze opublikowane zostaną dostawy dóbr kapitałowych dla gałęzi przemysłu innych niż obronny, z wyłączeniem samolotów. Najważniejszą informacją, która zostanie podana o godzinie 16:00 będzie wartość indeksu ISM dotyczącego usług. O tej samej porze poznamy informacje dla rynku kanadyjskiego oraz dolara kanadyjskiego - wskaźnik PMI Ivey. Według oceny analityków wartość wskaźnika powinna wynieść 58,1 wobec 57,2 wcześniej. Ostatnia informacja z kalendarza makroekonomicznego to konferencja prasowa członka FOMC Pana Raphaela Bostica. Trzeba przyznać, że ilościowo i jakościowo kalendarz makroekonomiczny mógłby być ciekawszy jeżeli chodzi o poniedziałkową sesję dla popularnych kursów walut.

Kurs funta do złotego GBPPLN - otwarcie sesji poniedziałkowej

Pierwsza sesja drugiego tygodnia stycznia dla kursu funta otworzyła się na poziomie 4.7814 i pierwsze godziny handlu przebiegają pod dyktando umacniającego się funta. Wzrosty nie są silne, bo wynoszą zaledwie 0,67 grosza. To jednak może zwiastować, że cała sesja europejska dla kursu funta przebiegnie pod dyktando umacniającej się waluty brytyjskiej w stosunku do polskiego złotego. Najbliższy opór dla kursu funta do złotego GBPPLN plasuje się na poziomie 4.7966 i niewykluczone, że w trakcie poniedziałkowej sesji zostanie on przez rynek przetestowany.

 Kurs funta do złotego GBPPLN 7 stycznia

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN podczas sesji poniedziałkowej

Kurs euro do złotego EURPLN rozpoczyna sesji podobnie jak kurs funta do złotego GBPPLN

Otwarcie poniedziałkowej sesji dla kursu euro przebiega bardzo podobnie jak dla kursu funta. Obserwujemy delikatne umocnienie się waluty euro w stosunku do złotego. Z poziomu 4.2850 złotego kurs  euro aktualnie wynosi 4.2900, a to oznacza 0,5 groszowe umocnienie się kursu euro. Odległość do najbliższego poziomu oporu wynosi 1 grosz, a wspomniany poziom to 4,30 złotego.

 Kurs euro do złotego EURPLN 7 stycznia

Wykres kursu euro do złotego EURPLN zalicza pozytywne otwarcie

Kurs dolara do złotego USDPLN oraz kurs franka do złotego CHFPLN

W przypadku kursu dolara do złotego USDPLN większa zmienność powinna pojawić się podczas sesji amerykańskiej, na której pierwsze dane poznamy o godzinie 16:00. Na ten moment obserwujemy słabnącego dolara w stosunku do złotego. Odwrotnie sytuacja wygląda w przypadku kursu franka do złotego CHFPLN. Od poziomu otwarcia wzrosty wynoszą już prawie 1 grosz. Najbliższy opór dla kursu franka do złotego CHFPLN wynosi 3.8300.

 Kurs dolara do złotego USDPLN oraz franka do złotego CHFPLN

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN oraz kursu franka do złotego CHFPLN w poniedziałek 7 stycznia


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk