• Odbierz prezent
kurs euro kurs dolara kurs franka kurs funta kurs złotego

Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex wieczorową porą? Jak zareagował dolar na Minutki FOMC? Jak prezentuje się amerykańska waluta na tle euro, franka, funta i złotego?

 

W dniu dzisiejszym najważniejszym wydarzeniem, na które czekał rynek, były minutki FED. Decyzja o pozostawieniu stóp procentowych na poziomie 0,25% spowodowała istotną reakcję na kursie dolara, który traci względem pozostałych walut.

Czytaj także: Znamy decyzję w sprawie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Kurs euro EUR/USD w górę

Poznaliśmy dzisiaj decyzję w sprawie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Nie doszło do niespodzianki i stopy procentowe pozostały na dotychczasowym poziomie, czyli 0,25%. Dokładnie takie były oczekiwania analityków, którzy prognozowali dzisiejszą decyzję Federalnego Komitetu do spraw Operacji.. Czytaj
Znamy decyzję w sprawie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Kurs euro EUR/USD w górę

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

W trakcie dzisiejszego dnia kurs euro zyskiwał względem amerykańskiej waluty, jednak największy wyskok nastąpił po ogłoszeniu decyzji FED. Po godzinie 20 kurs euro do dolara (EUR/USD)  wynosi 1,14, co stanowi jak do tej pory dzisiejsze maksimum. W tym momencie euro zyskuje 0,54% względem dolara.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku funta, który również zyskuje względem dolara. Kurs funta do dolara (GBP/USD) najmniej wynosił 1,2706 w godzinach nocnych, a najwięcej 1,2806 po godzinie 20. W tym momencie funt zyskuje 0,61% względem amerykańskiej waluty.

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD 

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Dolar traci dzisiaj również względem szwajcarskiej waluty. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najwięcej wynosił 0,9514. W tym momencie kurs USD/CHF znajduje się na swym dzisiejszym minimum i wynosi 0,9435, co stanowi spadek o 0,75%.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Po godzinie 20 dolar traci też względem złotego. Za jednego dolara najwięcej płacono 3,9352 zł około godziny 12. Po godzinie 20 kurs USD/PLN wynosi 3,8968, co stanowi dzisiejsze minimum. W tym momencie dolar traci 0,61% względem polskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk