• Odbierz prezent
Kurs euro (EUR/PLN) testuje 4,60 PLN, frank (CHF) po 4,2646 złotego. Kolejny lockdown psuje nastroje
Z artykułu dowiesz się:

- jak wyglądają kursy najważnieszych walut względem PLN,

- czy kolejne obostrzenia mocno oddziaływują na zachowania inwestorów.

Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi nieco słabszego eurodolara oraz, w konsekwencji, podbicie lekkiej presji na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5587 PLN za euro, 3,8949 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2646 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0612 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,168% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynkach finansowych przyniosły dalsze podbicie awersji wśród inwestorów. Kolejne obostrzenia „COVIDowe” we Francji i rekordy zakażeń w Europie, USA czy Polsce podbijają defensywne nastawienie wśród uczestników rynku. Dodatkowo wczoraj na rynku pojawiły się informacje, iż pomimo miękkiego terminu dla dystrybucji szczepionki – 1Q21 to do końca 2021r nie uda się najpewniej jej rozprowadzić wśród wszystkich krajów UE. EUR/PLN pozostaje jednak pod 4,60 PLN, który wydaje się być kluczowym oporem oddzielającym nas od ewentualnej, kolejnej fali deprecjacji.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Również szeroki kalendarz makro na dziś nie zawiera kluczowych wskazań.

Z rynkowego punktu widzenia po raz kolejny testujemy okolice 4,6 PLN za euro. Wybicie tego zakresu otwierałoby drogę do podbicia na 4,6320 PLN a więc szczyty z marca na parze.

 

 

Nota prawna


Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk