• Odbierz prezent
Kurs euro EUR/PLN przebił poziom 4,56 złotego. Spadek dolara USD względem jena. Dzień na rynku

Przemówienie prezesa Fed J. Powella będzie głównym wydarzeniem dnia, szczególnie w obliczu spekulacji rynkowych o szansach na ujemne stopy procentowe. Jeśli Powell odrzuci ten pomysł, USD może zyskiwać. Poza tym strefa euro ma dane o produkcji przemysłowej, a ropa naftowa czeka na raport DoE.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 V - 1

Koronawirus zaatakuje ze zdwojoną siłą?

  • Wiodący w USA ekspert od chorób zakaźnych dr Anthony Fauci przemawiał we wtorek w Kongresie i ostrzegł, że decyzje o zniesieniu lockdownu w niektórych stanach są przedwczesne i może doprowadzić do kolejnych skoków liczby zachorowań.
  • Komentarze Fauciego uderzyły wczoraj w nastroje na Wall Street, podkreślając kruchość rajdu ryzyka, który wcześniej budowany był na optymizmie w związku z łagodzeniem zakazów.
  • Dodatkowo niepokojów przysporzył rozwój sytuacji na froncie USA-Chiny, gdyż Kongres procesuje projekt ustawy, który może pozwolić na sankcje wobec chińskich przedsiębiorstw, jeśli Pekin „nie będzie współpracował i nie zapewnił pełnego rozliczenia wydarzeń poprzedzających wybuch epidemii”.
  • Wall Street zakończyło wtorkowe notowania spadkiem głównych indeksów o 2 proc. Dziś w Azji nastroje są mieszane. Japoński Nikkei traci 0,2 proc., Hang Seng rośnie o 0,1 proc., a chiński Shanghai Composite spada o 0,1 proc. Przed startem handlu w Europie futures na DAX jest niżej.

Ograniczona zmienność na rynku walutowym Forex

  • Na rynku walutowym zmienność jest ograniczona. Kurs euro do dolara EUR/USD pozostaje blisko 1,0850, kurs dolara względem jena USD/JPY osunął się do 107,1. Kurs euro w stosunku do złotego EUR/PLN wchodzi w dzień na 4,5630.
  • RBNZ utrzymał stopę OCR na 0,25 proc. i zgodnie z oczekiwaniami powiększył program skupu aktywów z 33 mld NZD do 60 mld NZD, ale w komunikacie zaznaczył, że jest gotowy użyć dodatkowych narzędzi w tym dalej obniżać stopę procentową, a ujemne stopy procentowe mogą stać się opcją w przyszłości. Szczególnie ten ostatni element posłał kurs dolara nowozelandzkiego wobec amerykańskiego NZD/USD z 0,6083 do 0,6030, a później do 0,60. Teraz jest 0,6018.
  • Kurs funta wobec dolara GBP/USD podchodzi do 1,2280 z 1,2250 osiągniętych w nocy. Funt spokojnie przyjmuje szacunki PKB z Wielkiej Brytanii, które wskazały na spadek w I kw. o 2 proc. k/k, mniej niż spodziewane -2,6 proc.
  • Kontrakty terminowe na ropę naftową spadały w nocy, ponieważ obawy o wirusa przezwyciężyły nadzieje, że cięcia produkcji obniżą ceny. WTI w dostawie na lipiec dołował z 26,8 USD/b we wtorek do 25,65 USD/b, zanim przyszło odbicie do 26,15 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk