• Odbierz prezent
Kurs euro (EUR/PLN) powyżej 4,50. Dolar, frank, funt i korona czeska w górę. Polski złoty słabnie

W środę złoty (PLN) ulega osłabieniu względem euro, dolara, franka, funta i korony czeskiej. Ile złotych zapłacimy za te waluty po południu?

 

W środę o godzinie 10 poznaliśmy dane z polskiego rynku pracy. Stopa bezrobocia w sierpniu pozostała na niezmienionym poziomie 6,1%, co było zgodne z oczekiwaniami rynku.

W tym dniu na rynek napłynęły mieszane dane dotyczące wskaźników PMI w Strefie Euro, Wielkiej Brytanii oraz USA.

Istotnym czynnikiem wpływającym na nastroje na rynkach może też być dalszy ciąg zeznań prezesa Fed o godzinie 16, dotyczących polityki monetarnej.

Czytaj także: PMI dla usług i przemysłu w Stanach Zjednoczonych- w jakiej kondycji jest najważniejsza gospodarka świata?

Dzień pełen wskaźników PMI za sierpień uzupełniamy o doniesienia ze Stanów Zjednoczonych: Wskaźnik PMI dla przemysłu: 53,5 (prognoza: 53,1; poprzednio: 53,1) Wskaźnik PMI dla usług: 54,6 (prognoza: 54,7; poprzednio: 55,0) Zbiorczy wskaźnik PMI wg Markit: 54,4 (poprzednio: 54,6) Co to jest wskaźn.. Czytaj
PMI dla usług i przemysłu w Stanach Zjednoczonych- w jakiej kondycji jest najważniejsza gospodarka świata?

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Euro dzisiaj zyskuje względem złotego. Najmniej za jedno euro płacono 4,4817 zł w godzinach porannych. Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,5039 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum. Tym samym kurs EUR/PLN zyskuje 0,43% względem wczorajszego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

 

Kurs franka względem złotówki (CHF/PLN)

Frank szwajcarski też dzisiaj umacnia się względem polskiej waluty. Najmniej za franka płacono 4,1608 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,1823 zł około godziny 13. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,1795 zł, co stanowi wzrost o 0,34% względem poprzedniego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego (CHF/PLN)

 

Kurs dolara wobec polskiej waluty (USD/PLN)

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) rośnie jeszcze mocniej. Dolar najmniej kosztował 3,8283 zł przed południem. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,8568, co stanowi dzisiejsze maksimum. Tym samym dolar zyskuje 0,68% względem polskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) też dzisiaj mocno zyskuje. Najmniej za jednego funta płacono 4,8703 zł w godzinach porannych. Po godzinie 16 kurs GBP/PLN wynosi 4,9126 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum. W tym momencie kurs funta do złotego zyskuje 0,67%.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego (GBP/PLN)

 

Kurs korony czeskiej względem polskiego złotego (CZK/PLN)

Korona czeska też dzisiaj ulega umocnieniu. Korona czeska najmniej kosztowała 0,1660 zł przed południem. Po godzinie 16 kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN) wynosi 0,1675 zł, co stanowi wzrost o 0,46% względem wczorajszego poziomu odniesienia.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego (CZK/PLN)

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje waluty, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk