• Odbierz prezent
Kurs euro EUR/PLN powyżej 4,45 złotego. Wzrosty franka, dolara i jena. EUR/USD w dół

Finalny szacunek inflacji z Polski raczej nie przyniesie niespodzianek, a dane o saldzie bieżącym przejdą bez echa. W indeksie NY Empire State rynek będzie szukał wskazówek o tempie odbicia działalności gospodarczej w regionie. Po południu uwagę mogą przyciągnąć komentarze Kaplana i Daly’ego z Fed, szczególnie w odnośnie do ryzyka drugiej fali zachorowań. Po południu (godzina nieznana) GBP będzie wrażliwy na komentarze premiera Johnsona po spotkaniu z szefową KE von der Leyen w sprawie brexitu.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Po weekendzie ponad 20 stanów USA rejestruje wzrost liczby nowych przypadków zachorowań, Tokio informuje o skoku zachorowań.
  • W Pekinie w poniedziałek odnotowano 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, podnosząc całkowitą liczbę do 79. W stolicy Chin zdecydowano o zamknięciu targu owoców i warzyw i nałożono lockdown na pobliskie obszary mieszkalne.
  • Później docierały pozytywne raporty, że władze szybko przeprowadziły śledzenie i testowanie potencjalnie narażonych osób, ale rynki nie zwracają uwagi.
  • Niewiele pomogły kluczowe dane z chińskiej gospodarki, które pokazały oznaki odbudowy, choć w trudach. Sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa były w maju nieznacznie słabsze od oczekiwań, ale nadal wykazywały wzrost w porównaniu z poprzednim miesiącem.
  • Japoński Nikkei225 traci dziś 2,4 proc., Hang Seng dołuje o 1,9 proc., a na Shanghai Composite spadki zostały zatrzymane na -0,6 proc.
  • Futures na S&P500 jest dziś niżej o 2 proc., a kontrakt terminowy na DAX traci 2,3 proc.
  • Na rynku walutowym zaznacza się popyt na bezpieczne przystanie: USD, ale też CHF i JPY. Risk-off mocno uderza w AUD, NOK i NZD.
  • Kurs dolara australijskiego względem amerykańskiego AUD/USD spada pod 0,68 i jest już najniżej od 2 czerwca. Kurs euro wobec dolara EUR/USD obniżył się do 1,1240. Kurs funta w stosunku do dolara GBP/USD cofnął się do 1,2480, gdzie rynek wyczekuje spotkania premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona z szefową KE Ursulą von der Leyen w sprawie brexitu.
  • EUR/PLN zaczyna tydzień trochę powyżej 4,45.
  • Obawy o zdławienie popytu na paliwa przez drugą falę zachorowań ściągają w dół ceny ropy naftowej. WTI spada dziś prawie 5 proc. do 34,5 USD/b. Brent traci 3,5 proc. do 37,4 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk