• Odbierz prezent
Kurs euro EURPLN ponownie w konsolidacji. Aktualne wahamy się między 4,29 a 4,3 złotego

Umocnienie polskiego złotego po wyjściu dołem z konsolidacji nie trwało długo. Po dodarciu do najbliższego wsparcia 4.23 złotego popyt przejął kontrole nad tą parą walutową a w konsekwencji cena powróciła do wnętrza konsolidacji. Ruch boczny dotychczas zawierał się pomiędzy oporem 4.34 zł a wsparciem 4.27 złotego.

Ten drugi poziom ma szanse

ponownie stać się areną rozgrywki pomiędzy dwoma siłami rynkowymi. Ilość dołków jaka pojawiła się w ostatnich dwunastu miesiącach w strefie 4.27 złotego praktycznie nie daje szans podaży na kolejną serie białych świec.

Aktualne kwotowanie kursu euro złotego EURPLN to 4.2900 z ceną maksymalną 4.3000. Blisko tej wartości daje się wyznaczyć zniesienie kierunkowe Fibonacciego o wartości 100%, co sugeruje tworzenie się geometrycznego oporu. Opór ten należy traktować lokalnie, gdyż dzieli konsolidacje na pół, a cena często robiła sobie przystanek w tej strefie zanim dotarła do jednego z krańców ruchu bocznego.

Korzystając

ze wskaźnika Bollingera można wywnioskować, że ostatnie dwa dni znacząco naruszyły zakres zmienności wyznaczony dla wykresu dziennego. Naturalnym jest powrót do wnętrza kanału a nawet przetestowanie środkowej linii tego wskaźnika. Tak się dobrze składa, że wkrótce dotrze ona do poziomu 4.27 złotego, który jest podstawa konsolidacji i miejscem zarezerwowanym dla zleceń kupna. Wariant chwilowej aprecjacji polskiej waluty wspiera mocno wykupiony oscylator stochastyczny.

Większe umocnienie PLN będzie możliwe dopiero po spadkach poniżej ceny 4.27 złotego.

PLN ponownie w konsolidacji.  - 1

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk