• Odbierz prezent
Kurs euro EUR/PLN podbija ponad 4,2870 złotego. Dolar USD w okolicach 3,87 zł. Polska waluta stabilna przed FED

Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi nieco wyższe poziomy na kursie euro do dolara (EUR/USD), przed wieczornym zakończeniem posiedzenia FED. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2901 złotego wynosi kurs euro EUR/PLN, 3,8698 zł kurs dolara USD/PLN, 3,9259 złotego kurs franka CHF/PLN oraz 5,0966 zł kurs funta GBP/PLN. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,991% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynku walutowym przyniosły parę ciekawych ruchów na głównych walutach.

Kurs dolara USD nieznacznie osłabia się przed wieczornym FED'em. Szeroki konsensus rynkowy nie zakłada zmian w zakresie nastawienia Powella. Czynnikiem ryzyka wydaja się być zapowiedziane na 15/12 kolejne cła i taryfy wobec Chin, które mogłyby zaszkodzić aktualnej rundzie negocjacyjnej. Ponadto obserwowaliśmy dynamiczną korektę na wycenie funta, gdyż ostatnie sondaże wskazały topniejącą przewagę partii Johnsona. W przypadku PLN notowania pozostają relatywnie stabilne, czekając na mocniejsze impulsy z zewnątrz. Wczorajsze deklaracje KE dot. praworządności w Polsce i na Węgrzech przeszły bez echa.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makroekonomicznych w kraju.

GUS poda dane dot. obrotów towarowych w handlu zagranicznym za styczeń-październik. MF zaprezentuje informacje dot. podaży długu na piątkową aukcję zamiany. Głównym wydarzeniem w globalnym kalendarzu makro jest kończące się posiedzenie FED. Rynek nie oczekuje zmian, aczkolwiek futures wskazują na 25 pb. cięcie w ciągu najbliższych 12-miesięcy.

Z rynkowego punktu widzenia większość par powiązanych z polskim złotym konsoliduje. Kurs euro do złotego EUR/PLN podbija ponad 4,2870 PLN.

 

 

Nota prawna

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk