• Odbierz prezent
kurs euro kurs dolara kurs funta kurs franka kurs złotego

Polski złoty dzisiaj traci wobec euro i franka. Kursy funta i dolara natomiast pozostają bez większych zmian. Najważniejszym wydarzeniem była dzisiaj decyzja w sprawie stóp procentowych w Strefie Euro.

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Kurs euro dzisiaj zyskuje względem złotego. Za jedno euro najmniej płacono 4,5085 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,4556 zł po godzinie 12. Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,4311 zł, co stanowi wzrost o 0,42% względem wczorajszego poziomu zamknięcia na rynku walutowym Forex.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN 

 

Kurs franka wobec złotówki (CHF/PLN)

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) poszedł w ślady euro. Za jednego franka najmniej płacono 4,0811 zł w godzinach  nocnych, a najwięcej 4,1443 zł około godziny 12. Po godzinie 16 kurs CHF/PLN wynosi 4,0967 zł, co stanowi wzrost o 0,29%.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta względem polskiej waluty (GBP/PLN)

W godzinach popołudniowych kurs funta do złotego (GBP/PLN) traci symboliczne 0,12%. Funt najwięcej kosztował  4,9848 zł około godziny 12, a najmniej 4,9221 zł około godziny 16. Po godzinie 16 kurs GBP/PLN wynosi 4,9327 zł.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) w godzinach popołudniowych oscyluje wokół wczorajszego poziomu zamknięcia. Za dolara najwięcej płacono 3,9848 zł około godziny 12, a najmniej 3,9222 zł przed godziną 16. W tym momencie kurs USD/PLN wynosi 3,9264 zł.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN 

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Co wpłynęło na kursy walut w czwartek?

O godzinie 8.30 napłynęły dane ze Szwajcarii. Wskaźnik CPI w maju wyniósł 0,0% wobec spodziewanego wzrostu o 0,1% m/m.

O 10.30 poznaliśmy dane z Wielkiej Brytanii. Wskaźnik PMI dla sektora budowlanego w maju wyniósł 28,9 pkt wobec oczekiwanych 29,7 pkt.

O godzinie 11 podano dane ze Strefy Euro. Sprzedaż detaliczna w kwietniu spadła o 11,7% m/m, co okazało się lepszym wynikiem od spodziewanego spadku o 15%.

Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia była decyzja EBC dotyczaca stóp procentowych, która została ogłoszona o godzinie 13.45. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0%.

O godzinie 14.30 poznaliśmy dane z USA, które okazały się słabsze od oczekiwań. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 21,847 mln wobec spodziewanych 20,05 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 1,887 mln wobec prognozy 1,8 mln. Bilans handlowy Stanów Zjednoczonych w kwietniu wyniósł -49,40 mld wobec prognozy -49 mld.

Czytaj także: EBC podbija stawkę programu ratunkowego - dodruk ponad 1 biliona euro stanie się faktem

W czwartek 4 maja odbyło się posiedzenie Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego, na którym obradowano nad wysokością stóp procentowych w strefie euro, a także nad pakietem ratunkowym PEPP dla europejskiej gospodarki, która mierzy się ze skutkami spowolnienia gospodarczego, wywołanego pandemią.. Czytaj
EBC podbija stawkę programu ratunkowego - dodruk ponad 1 biliona euro stanie się faktem

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk