• Odbierz prezent
Kurs euro EUR/PLN na poziomie 4,56 złotego. Kurs dolara w relacji do jena w dół. Dzień na rynku

Wtorkowy kalendarz to prawie tylko odczyty z USA. Indeks nastrojów małych przedsiębiorstw rzuci więcej światła na kondycję tego segmentu gospodarki u progu restartu działalności. Inflacja CPI obniży się pod wpływem spadku cen energii, ale nie jest to obecnie coś, na co Fed będzie reagował. Seria wystąpień przedstawicieli Rezerwy Federalnej będzie interesująca pod kątem dyskusji o ujemnych stopach procentowych.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop:12 V - 1

  • Napięcia rynkowe wzrosły po dwóch doniesieniach. Chiny mają zakazać importu mięsa z Australii. Krążą też plotki, że prezydent Trump może nakazać wycofanie pieniędzy z federalnych funduszy emerytalnych zainwestowanych w chińskie akcje. Prezydent USA Trump stwierdził, że nie jest zadowolony ze stanowiska Chin i nie jest zainteresowany renegocjacją umowy handlowej USA-Chiny.
  • Początkowa wyprzedaż osłabła po czasie, ale aktywa ryzykowne pozostają pod presją. Rynek akcji w Azji walczy o wzrosty po niezdecydowane sesji na Wall Street w poniedziałek (S&P500 +0,02 proc.). Japoński Nikkei225 rośnie o 0,2 proc., ale Hang Seng traci 1,4 proc., a Shanghai Composite dołuje o 0,2 proc.
  • Futures na S&P500 jest dziś niżej o 0,5 proc., a kontrakt na DAX przed sesją w Europie traci 0,4 proc.
  • Na rynku walutowym wraca kapitał do JPY i USD. Kurs dolara względem jena (USD/JPY) cofa się do 107,4 z 107,70 w nocy. Kurs dolara australijskiego wobec amerykańskiego AUD/USD zjechał do 0,6432, ale zdołał się ustabilizować przy 0,6470.

Spadek kursu euro wobec dolara (EUR/USD)

  • Kurs euro względem dolara EUR/USD obniżył się do 1,0808. Kurs euro EUR/PLN pozostaje na 4,56.
  • Zarówno Bostic, jak i Evans z Fedu odrzucili ideę ujemnych stóp procentowych w USA.
  • Na rynkach towarowych ceny ropy wzrosły wczoraj po nieoczekiwanym zobowiązaniu Arabii Saudyjskiej do pogłębienia cięć produkcyjnych w czerwcu o dodatkowe 1 mln baryłek/dzień. Ale Brent nie zdołał podtrzymać wzrostów i w nocy cofnął się pod 30 USD/b z 31,5 USD/b w poniedziałek, gdyż inwestorzy wątpią czy decyzja królestwa odmieni nierównowagę popytu i podaży.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk