• Odbierz prezent
Kurs euro (EUR/PLN) idzie jak burza. Dolar, funt i frank nie pozostają w tyle. Ile złotych zapłacimy za te waluty?

W czwartek najważniejsza była decyzja banku centralnego Szwajcarii dotycząca stóp procentowych i dane z amerykańskiego rynku pracy. Jak kształtują się kursy walut po południu? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta?

 

O godzinie 9.30 ogłoszono decyzję banku centralnego Szwajcarii. Stopy procentowe pozostały na dotychczasowym ujemnym poziomie -0,75%, co było zgodne z prognozą.

O godzinie 10 poznaliśmy dane dotyczące nastrojów biznesowych w Niemczech we wrześniu, które wypadły nieco słabiej od oczekiwań.

O godzinie 14.30 tradycyjnie napłynęły czwartkowe dane z amerykańskiego rynku pracy, które wypadły gorzej niż się spodziewano. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 12,58 mln wobec prognozy 12,3 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 870 tys. wobec spodziewanych 840 tys.

O godzinie 16 poznaliśmy dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Sprzedaż nowych nieruchomości w sierpniu okazała się wyższa niż się spodziewano i wyniosła 1,011 mln wobec prognozy 895 tys. W sierpniu sprzedaż nowych domów wzrosła o 4,8% m/m wobec spodziewanego spadku o 0,1%.

Na nastroje na rynkach mogły mieć też wpływ przemówienie prezesa Banku Anglii oraz dalszy ciąg zeznań prezesa Fed o godzinie 16.

 

Kurs franka do polskiego złotego (CHF/PLN)

W czwartek frank szwajcarski zyskuje względem polskiej waluty. Najmniej za jednego franka płacono 4,1842 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,2233 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum. Tym samym kurs CHF/PLN zyskuje 0,81% względem wczorajszego poziomu odniesienia.

 Kurs franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

W godzinach popołudniowych kurs euro do złotego (EUR/PLN) rośnie o 0,91% względem poprzedniego poziomu zamknięcia. Za jedno euro najmniej płacono 4,5085 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 16 kurs EUR/PLN wynosi 4,5539 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara względem polskiej waluty (USD/PLN)

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) dzisiaj zyskuje ponad 1%. Dolar najmniej kosztował 3,8630 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego znajduje się na najwyższym dzisiaj poziomie i wynosi 3,9107, co stanowi wzrost o 1,05%.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Najmocniej względem polskiego złotego w tym momencie zyskuje funt brytyjski. Najmniej za jednego funta płacono 3,8630 zł. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,9796 zł, co stanowi wzrost o 1,12%.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje waluty, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk