• Odbierz prezent
Kurs euro EUR/PLN dryfuje przy 4,42 złotego. EUR/USD stabilizuje się przy poziomie 1,10. Dzień na rynkach finansowych

Zestaw danych z USA będzie w czwartek przyciągać uwagę: rewizja PKB za I kw., zamówienia na dobra trwałe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. Złe dane są oczekiwane, więc reakcja może być większa na pozytywne zaskoczenia. Przed południem otrzymamy indeksy nastrojów z Eurolandu. W Polsce RPP poda decyzję w sprawie stóp procentowych, gdzie nie spodziewamy się zmian. Nie zaplanowano konferencji prasowej.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V - 1

  • Hang Seng traci 1,3 proc. w reakcji na słowa sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo, który poświadczył Kongresowi, że Hongkong nie jest już niezależny od Chin. Według doniesień administracja prezydenta USA Trumpa rozważa zawieszenie preferencyjnej stawki celnej dla eksportu z Hongkongu do USA.
  • Z drugiej strony japoński Nikkei225 rośnie dziś o 1,9 proc., kontynuując pozytywny marsz za Wall Street, gdzie wczoraj S&P500 zyskał 1,48 proc. Przebija się tu rosnący optymizm co do globalnego ożywienia gospodarczego po pandemii koronawirusa.
  • Pomocne są komentarze bankierów centralnych. Szef oddziału Fed w St. Louis James Bullard powiedział, że amerykańska gospodarka mogła już sięgnąć dna. Szef australijskiego banku centralnego Phillip Lowe powiedział, że pogorszenie koniunktury w tym kraju może nie być tak poważne, jak się wydawało na pierwszy rzut oka.
  • Na rynku walutowym czynniki ryzyka się znoszą i nie widać wyraźnych odchyleń. Kurs euro do dolara EUR/USD stabilizuje się przy 1,1010, kurs dolara wobec jena USD/JPY podszedł do 107,80, kurs dolara australijskiego w relacji do amerykańskiego AUD/USD krąży przy 0,6615.
  • Kurs euro do złotego EUR/PLN dryfuje przy 4,4250.
  • Ropa naftowa WTI osunęła się pod 32 USD/b po tym, jak raport API wskazał na nieoczekiwany wzrost zapasów ropy w ubiegłym tygodniu o 8,7 mln baryłek (prog. -2,5 mln).

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk