• Odbierz prezent
Kurs euro (EUR) szuka szansy na odbicie. Czy te poziomy zatrzymają spadki na dłużej?

Dziś przyjrzymy się wykresom dwóch par z euro (EUR). Oba instrumenty mają za sobą dość długą serię spadkowych sesji. Oba zbliżają się do poziomów wsparcia. Gdzie warto szukać szans na zajęcie pozycji?

Poziom 1.61 na celowniku

Kurs pary euro do dolara australijskiego (EURAUD) porusza się od czerwca 2020 pomiędzy dwoma poziomami cenowymi: 1.61 stanowi wsparcie dla ceny a 1.65 – poziom oporu na razie skutecznie broniący przed dalszymi wzrostami. Dynamika spadków w ostatnim czasie jest większa, więc kolejny test poziomu 1.61 wydaje się nieodległy. W przypadku sygnału świecowego (pinbar, outside bar) w wymienionym obszarze wsparcia można spróbować gry na wzrosty. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to sygnał niezgodny z panującym trendem, więc obarczony większym ryzykiem. Wyraźne przebicie silną świecą podażową zmienia nastawienie na prospadkowe na EURAUD.

 Wykres 1. Kurs EURAUD, interwał dzienny

Wykres 1. Kurs EURAUD, interwał dzienny

Czytaj także:

Funt (GBP) zdecydowanie dominuje nad euro (EUR)

Poziom cenowy w okolicach 0.8860 powinni mieć na oku wszyscy, którzy szukają pozycji długich na parze EURGBP. Kurs po wybiciu z kanału cenowego i wyłamaniu wsparciu nieuchronnie zbliża się do pierwszego poważnego testu dla popytu. Poziom 0.886 od kwietnia do maja był testowany 4-krotnie jako opór, by w połowie maja zostać wybity silną popytową świecą. Następnie dwukrotnie w czerwcu zadziałał jako wsparcie a po odbiciu od niego wzrosty były kontynuowane. Istnieje zatem zwiększone prawdopodobieństwo reakcji ceny w tym obszarze. Celem dla ewentualnych longów jest niedawny poziom wsparcia (teraz oporu) na 0.894 (czerwona strefa).

 Wykres 2. Kurs euro do funta (EURGBP), interwał dzienny

Wykres 2. Kurs euro do funta (EURGBP), interwał dzienny

Notowania: EURGBP

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURGBP/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk