• Odbierz prezent
Kurs euro (EUR) może podlegać dużym zmianom. Cena ropy traci na pogorszeniu nastrojów. Indeks S&P500 pogłębia spadki

W piątek w kalendarzu warty uwagi może być jedynie raport z kanadyjskiego rynku pracy, gdzie oczekuje się podobnie silnego odbicia zatrudnienia w czerwcu, co w USA. Gospodarka szybko poradziła sobie z lockdownem i obecne następuje przywracanie miejsc pracy. Pozytywne zaskoczenie powinny wzmocnić fundamentalną stronę CAD i wyróżnić walutę na tle innych surowcowych. W strefie euro odbędzie się spotkanie EcoFinu, skąd mogą pojawić się informacje odnośnie fundusz naprawczego. Kurs euro EUR może być też wrażliwy na potencjalną decyzję Trumpa o zaostrzeniu polityki celnej względem Francji w odwecie za opodatkowanie firm technologicznych.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 VII - 1

  • Rynek akcji przycina tygodniowy rajd w ramach redukcji ryzyka przed weekendem. Schłodzenie klimatu zaczęło się jeszcze w czwartek w USA – S&P500 spadł o 0,56 proc., choć technologiczny Nasdaq wspiął się na nowy szczyt.
  • Liczba przypadków zachorowań na koronawirusa w USA wzrosła wczoraj o 60,6 tys., bijąc wcześniejszy rekord ze środy.
  • Wall Street negatywnie przyjęło program wyborczy kandydata na prezydenta Joe Bidena, który planuje podwyżkę podatku korporacyjnego do 28 proc.
  • Indeks giełdy w Szanghaju spada o 1,4 proc. i przerywa serię ośmiu sesji wzrostowych po tym, jak dwa wspierane przez państwo fundusze ogłosiły, że planuje upłynnić część aktywów.
  • Japoński Nikkei225 traci 0,7 proc., a koreański KOSPI spada o 0,9 proc. Kontrakt na S&P500 pogłębia spadki o 0,8 proc., a futures na DAX traci 0,3 proc.
  • Na rynku walutowym awersja do ryzyka przynosi odbicie USD. Kurs euro wobec dolara EUR/USD osuwa się do 1,1271 w obliczu potencjalnego zaostrzenia wojny handlowej. Bloomberg donosi, że Biały Dom planuje cła na warte 500-700 mln USD towary z Francji za opodatkowanie firm technologicznych.
  • Spośród walut G10 najmocniej do USD traci NOK (-0,6 proc.), a sprzedaż dodatkowo podsyca korekta na rynku ropy naftowej. Korekta na chińskiej giełdzie odbija się na AUD (-0,5 proc.).
  • Ropa WTI traci na pogorszeniu nastrojów. Obecnie testuje 39 USD/b wobec 41 USD/b w szczycie w czwartek.
  • Słabe nastroje wywierają presję na złotym – Kurs euro EUR/PLN wraca pod 4,48.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk