• Odbierz prezent
Kurs euro (EUR) do dolara (USD) zaczyna tydzień od korekty spadkowej. Wzrosty walut naftowych: korony norweskiej (NOK) i dolara kanadyjskiego (CAD)

Atak na Arabię Saudyjską podniósł ryzyko geopolityczne do zenitu. Ropa brent na otwarciu zanotowała największy wyskok kursu w historii i nadal drożeje 10 proc. Po ubiegłym, najgorszym tygodniu w tym roku jen zyskuje, o 0,5- 1 proc. spadają kontrakty na DAX i S&P500.

Kurs euro do dolara

EUR/USD tydzień zaczyna od pogłębienia korekty czwartkowych zwyżek i powrotu do 1,1070. Kurs dolara do jena USD/JPY cofa się pod 108,00. Dobrze radzą sobie waluty naftowe: korona norweska NOK i dolar kanadyjski CAD.

Futures na DAX w poniedziałek rano jest 0,8 proc. pod kreską, kotrakt na S&P500 obniża się 0,5 proc. i schodzi pod 3000 pkt.

W weekend

zostały zaatakowane główne pola naftowe Arabii Saudyjskiej. Stany Zjednoczone za dronowy atak obarczają winą Iran. Ubytek dostępności ropy dla globalnych odbiorców to około 5 proc. światowej produkcji. Na otwarciu kurs ropy brent zanotował największy skok w historii. Obecnie baryłka wyceniana jest na 66,5 USD, co wciąż oznacza wzrost o ponad 10 proc. Napięcie geopolityczne przekłada się na wzrost cen złota o 1 proc. i ponad 1500 USD za uncję.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk