• Odbierz prezent
Kurs euro (EUR) do dolara (USD) - wyrównane proporcje. Byki oddalają niepewność rynkową, easyJet szybuje w górę

Rynki akcji w Europie notują dzisiaj wzrosty, mimo że sytuacja handlowa na linii USA-Chiny nie zmieniła się. Wczoraj napłynęła informacja, że Pekin nie jest chętny, by podpisać pierwszą część umowy handlowej i od tego czasu nie uzyskaliśmy żadnych postępów w tym temacie. Traderzy powrócili jednak do zakupów, pomimo braku postępów na froncie handlowym. Kwestia ta zdominowała nagłówki gazet w ostatnich tygodniach i prawdopodobnie pozostanie najważniejszą kwestią jeszcze do połowy grudnia, kiedy Stany Zjednoczone mają wprowadzić nowe taryfy. Wzrosty dziś rano podkreślają oczekiwania inwestorów co do zawarcia umowy.

Easyjet wykazał 26%-spadek rocznego zysku

przed opodatkowaniem w wysokości 427 milionów funtów. Należy pamiętać, że prognozy grupy wynosiły od 420 do 430 milionów funtów. Sektor turystyczny przechodzi pewne trudności, ponieważ konsumenci ograniczają wydatki, dlatego firma odnotowała spadek zysków. Wydajność i przychody wzrosły odpowiednio o 10,3% i 8,3%. Rezerwacje na następny rok uspokajają. Grupa ponownie uruchomi działalność związaną z pakietami wakacyjnymi w celu zajęcia segmentu rynku, który wcześniej posiadał Thomas Cook. Ten ruch prawdopodobnie przyniesie jednak ograniczone korzyści w długim terminie, ponieważ wakacje zorganizowane nie są już tak popularne, jak kiedyś - co przyczyniło się do porażki firmy Thomas Cook.

Akcje firmy Halma wzrosły dziś rano, osiągając rekordowe poziomy

dzięki solidnym wynikom z pierwszej połowy roku. Przychody wzrosły o 12% do 653,7 mln GBP, a zysk przed opodatkowaniem o 11,9%. Zaliczka na poczet dywidendy została podniesiona o 7%. Perspektywy są pozytywne, a spółka oczekuje dalszych wzrostów w drugiej połowie roku. Firma wyraźnie odnotowała wzrost przychodów we wszystkich głównych regionach.

Firma Polypipe opublikowała pozytywną aktualizację,

jednak grupa wydała ostrzeżenie dotyczące zysków, co spowodowało spadek wartości akcji. W ciągu 10 miesięcy, do końca października, przychody grupy wzrosły o 4,3%. Marże operacyjne w tym okresie były o 30 punktów bazowych wyższe. Firma wspomniała o niepewności politycznej oraz niesprzyjających warunkach pogodowych i w związku z tym zapowiedziała, że zysk za cały rok będzie nieco poniżej poprzedniej prognozy.

Home Depot ogłosi wyniki za trzeci kwartał przed otwarciem rynku.

Fed obniżył stopy procentowe trzy razy od czerwca, ale minie trochę czasu, zanim cięcia wpłyną na gospodarkę. Prawdopodobnie pomogą one rynkowi mieszkaniowemu, a to z kolei powinno pomóc spółce Home Depot. W ubiegłym roku grupa zarejestrowała rekordową sprzedaż w wysokości 108,2 mld USD. W najnowszej aktualizacji kwartalnej pojawiło się ostrzeżenie, że ten kwartał będzie trudny, dlatego firma obniżyła wytyczne dotyczące sprzedaży do 4% z 5%. EPS wynosi 2,52 USD.

Oczekujemy, że Dow Jones otworzy się 114 punktów wyżej, przy 28 150, a S&P 500 o 10 punktów wyżej, przy 3,132.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 30 – sentyment na kontrakcie na niemiecki DAX wskazuje na utrzymującą się dominację nastrojów spadkowych: w chwili obecnej 73% wszystkich otwartych pozycji na tym instrumencie to transakcje Sprzedaj, o 6 punktów procentowych wyżej w stosunku do wczorajszych danych. Po stronie wartości  72% to pozycje krótkie, 4 punkty wyżej w stosunku do poniedziałku.

US SPX 500 –  Klienci CMC Markets przeprowadzający transakcje na kontrakcie na amerykański indeks S&P 500 również pozostają nastawieni niedźwiedzio: pod względem ilości Klientów transakcje krótkie stanowią 74% (spadek o dwa punkty), a przy wartości pozycje Sprzedaj wynoszą 63%, o punkt wyżej niż wczoraj.

Kurs euro do dolara EUR/USD – proporcje wartości sentymentu dla najpopularniejszej pary walutowej są wyrówanane, co wskazuje na niezdecydowanie traderów. Ilościowo pozycje Kup stanowią teraz 58% (bez zmian w stosunku do poniedziałku), a pod względem wartości otwartych transakcji, dominują pozycje krótkie 56% (również bez zmian).

Byki oddalają niepewność rynkową, easyJet szybuje w górę - 1Sentyment rynkowy CMC Markets

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

David Madden

Analityk rynkowy CMC Markets w Londynie. Swoją karierę  w londyńskim City rozpoczął w 2007 r., pracując jako trader i analityk rynkowy w wielu firmach maklerskich. Dyplom z ekonomii ugruntował wiedzę Davida na temat analizy fundamentalnej. David jest posiadaczem MSTA z brytyjskiego Towarzystwa Analityków Technicznych (STA).   Regularnie współpracuje z wieloma serwisami finansowymi, w tym z mediami internetowymi, prasą, radiem i telewizją.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk