• Odbierz prezent
Kurs euro (EUR) do dolara (USD) wybija się ponad poziom 1,17. EUR/PLN przy 4,40 złotego. Dzień na rynkach finansowych

W poniedziałek niemiecki indeks Ifo prawdopodobnie pokaże dalszą poprawę w ocenie sytuacji bieżącej, choć nasilenie ryzyk drugiej fali pandemii będzie ciążyć na wskaźniku przyszłych oczekiwań. Jak sugerują odczyty PMI, odbicie przemysłu postępuje powoli z uwagi na słabość popytu zewnętrznego. W USA dane o zamówieniach na dobra trwałe pokażą silne odbicie w czerwcu na odbudowie portfela zamówień. Dane raczej nie zakłócą nastrojów rynkowych.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 27 VII - 1

  • Indeks dolarowy DXY spada dziś o 0,5 proc. w kierunku 94, a słabość dolara odznacza się na wszystkich parach z walutami G10. Poza przełamaniem poziomów technicznych, które podsyciły wyprzedaż podczas sesji azjatyckiej, pozytywny sentyment wzmacnia spadek dziennej liczby odnotowywanych przypadków zachorowań w USA (Kalifornia, Arizona, Floryda, Nowy Jork).
  • Szef sztabu Białego Domu Meadows powiedział, że Biały Dom i senaccy republikanie osiągnęli porozumienie „co do zasady” w sprawie kolejnego pakietu pomocy dla COVID-19, który prawdopodobnie zostanie dziś zaprezentowany.
  • Larry Kudlow, doradca ekonomiczny Białego Domu, powiedział w niedzielę, że następny pakiet fiskalny będzie obejmować zapomogi dla Amerykanów w wysokości 1200 USD i powiedział, że administracja Trumpa przedłuży federalne moratorium na eksmisje.
  • Flaga USA została opuszczona w konsulacie Chengdu w Chinach wkrótce po terminie zamknięcia; Chińskie wojsko rozpoczęło w sobotę ćwiczenia z ogniem na żywo na Morzu Południowochińskim. Rynek ignoruje perspektywę zaognienia sporu na linii USA-Chiny.
  • Na rynku akcji nastroje są mieszane. Japoński Nikkei225 traci 0,1 proc., nadrabiając nieobecność w ostatnich dwóch dniach ubiegłego tygodnia. Chiński Shanghai Composite rośnie o 0,3 proc.
  • Futures na S&P500 pnie się w górę o 0,4 proc., odwracając spadkowa sesję indeksu kasowego w piątek (-0,62 proc.).
  • Kurs euro do dolara (EUR/USD) wybija się ponad 1,17, kurs dolara wobec jena USD/JPY zjechał do 105,6, AUD/USD rośnie do 0,7130.
  • EUR/PLN zaczyna dzień na 4,40.
  • Cena złota na chwile wybiła się do 1944 USD/oz, co jest nowym historycznym rekordem. Srebro także zyskuje – ponad 6 proc.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk