• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs euro (EUR) do dolara (USD) - szerszy trend spadkowy będzie kontynuowany? Europejskie giełdy rosną, cena ropy stabilizuje się

Wczorajszy dzień na rynkach akcji przebiegał spokojnie. Europejskie indeksy w większości zamknęły się na plusie w nadziei, że Europejski Bank Centralny (EBC) obniży stopy procentowe w czwartek, a także na bazie spekulacji na temat pakietu stymulacyjnego. EBC ma istotną motywację do poluzowania polityki pieniężnej. Niemiecka gospodarka skurczyła się w drugim kwartale i mówi się o recesji.

Fed obniżył stopy procentowe w czerwcu

i spekuluje się na temat dalszej obniżki we wrześniu, co może dodatkowo zmobilizować EBC do obrania podobnego kierunku działań. Biorąc pod uwagę, że stawka podstawowa wynosi 0%, a stopa depozytowa -0,4%, bank może chcieć jeszcze poczekać, gdy sytuacja znacznie się pogorszy.

Amerykańskie rynki akcji były dość mieszane, ponieważ Dow Jones odnotował niewielki wzrost, S&P 500 poruszał się w konsolidacji, a NASDAQ 100 zakończył dzień nieco na minusie. Brak ważnych wiadomości makroekonomicznych doprowadził do stosunkowo niewielkiego zakresu obrotów na rynkach amerykańskich.

Wczoraj funt szterling

notował niską zmienność pomimo dobrych raportów ekonomicznych z Wielkiej Brytanii. Stopa bezrobocia spadła do 3,8%, co jest na równi z poziomem bezrobocia w połowie 1970 roku. Średnie wynagrodzenie z wyłączeniem premii spadły do 3,8% z 3,9%. Sądząc z aktualizacji detalicznych z ostatnich miesięcy, jasne jest, że niektórzy konsumenci ograniczają wydatki z powodu Brexitu.

Rynek ropy notował wczoraj dalsze wzrosty. Nowy saudyjski minister energii wyraził nadzieję, że cięcia produkcji ropy OPEC + pozostaną aktualne. Pozytywny ruch został przerwany, gdy prezydent Trump zwolnił Johna Boltona jako doradcę ds. Bezpieczeństwa narodowego. Inwestorzy stwierdzili, że wojna na linii USA-Iran jest mniej prawdopodobna, gdy Bolton odszedł z administracji Trumpa, co spowodowało spadek rynku energii.

Cena złota notowała wczoraj spadki.

Metal był jedną z bezpiecznych przystani, które rosły na bazie zawirowań na giełdach w szczytowym momencie niedawnego konfliktu handlowego między USA a Chinami. Teraz, gdy czynnik strachu nieco osłabł, widzimy spadek ceny złota.

Chcesz kupić lub sprzedać złoto? Skorzystaj z oferty FlyingAtom Gold

O 14:30 zostanie opublikowany amerykański PPI. Odczyt główny powinien utrzymywać się na stałym poziomie 1,7%, a odczyt podstawowy powinien wzrosnąć do 2,2% z 2,1%.  O 16:30 opublikowany zostanie raport Energy Information Administration. Zgodnie z szacunkami zapasy ropy w USA spadną o 2,6 miliona baryłek, a benzyny o 900 000 baryłek.

    

Kurs euro do dolara EURUSD – jeśli kurs utrzyma się powyżej 1,1000, notowania mogą skierować się na 1,1164. Jeżeli szerszy trend spadkowy będzie kontynuowany, kolejnym celem będzie 1,0900. 

 

Kurs funta do dolara GBPUSD – świeca dzienna z ostatniej środy, może być młotkiem i jeżeli cena utrzyma się powyżej 1,2200 może poprowadzić notowania w kierunku 1,2400. Wsparcie znajduje się przy 1,1900, a szerszy ruch spadkowy może być kontynuowany.

 

Kurs euro do funta EURGBP – tygodniowa świeca z połowy sierpnia okazała się być formacją odwrócenia. Jeżeli kierunek spadkowy utrzyma się, celem może być poziom 0,8872. Odbicie może poprowadzić notowania w kierunku 0,9200.

Kurs dolara do jena USDJPY –  kurs odbił w zeszłym tygodniu i przełamał powyżej 107,14, gdzie znajduje się 50-dniowa MA. Notowania mogą kierować się na poziom 108,237 (100-dniowa MA). Jeśli szerszy trend spadkowy będzie kontynuowany, cena może dotrzeć do 104,50. 

 

Indeks FTSE 100 - oczekiwany wzrost na otwarcie o 24 punkty do 7,291.

Indeks DAX - oczekiwany wzrost na otwarcie o 62 punkty do 12,330.

Indeks CAC 40 - oczekiwany wzrost na otwarcie o 9 punktów do 5,602.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 30 – spadkowe nastroje nie opuszczają Klientów przeprowadzających transakcje na kontrakcie opartym o niemiecki indeks DAX. W chwili w odczycie dotyczącym ilości transakcji, pozycje Sprzedaj stanowią 60% (spadek o cztery punkty w stosunku do wtorku). Z kolei przy analizie wartości transakcji, transakcje na spadki utrzymują się na poziomie 67%, z 7 punktowym spadkiem w stosunku do wczorajszych wartości.

Ropa Crude WTI –  ilościowo utrzymuje się niezdecydowanie wśród Klientów, którzy zdecydowali się spekulować na cenach tego surowca: niewielka dominacja pozycji długich (52%, spadek o 2 punkty w stosunku do wczoraj),  natomiast w przypadku wartości pozycji, dominuje nastawienie na spadki: pozycje sprzedaj stanowią 78% - o 2 punkty procentowe więcej niż we wtorek.

Kurs euro do dolara EUR/USD – niezmiennie utrzymujące się bycze nastawienie Klientów,  w większości wciąż oczekujących umacniania się euro. Ilościowo pozycje Kup stanowią dziś 60% (identycznie jak ostatni odczyt z w wczoraj). Nie zmieniły się również relacje po stronie wartości pozycji: wciąż 67 % stanowią transakcje Kup.

Europejskie giełdy rosną, cena ropy stabilizuje się - 1

Sentyment rynkowy CMC Markets

 

 
Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

David Madden

Analityk rynkowy CMC Markets w Londynie. Swoją karierę  w londyńskim City rozpoczął w 2007 r., pracując jako trader i analityk rynkowy w wielu firmach maklerskich. Dyplom z ekonomii ugruntował wiedzę Davida na temat analizy fundamentalnej. David jest posiadaczem MSTA z brytyjskiego Towarzystwa Analityków Technicznych (STA).   Regularnie współpracuje z wieloma serwisami finansowymi, w tym z mediami internetowymi, prasą, radiem i telewizją.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk