• Odbierz prezent
Kurs euro (EUR) do dolara (USD) podszedł pod poziom 1,0850. Waluty nowozelandzka i australijska w górę

Dolar cofa się drugi dzień w akompaniamencie rosnących indeksów. Lepszy klimat inwestycyjny zapewniają pozytywne doniesienia na polu relacji handlowych USA-Chiny. Złoto i ropa są wyżej. Inwestorzy czekają na raport z rynku pracy USA.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Wzrosty indeksów giełdowych

  • W ślad za zielonym zamknięciem Wall Street (S&P500 +1,15 proc.), indeksy w Azji w piątek rosły, a pod koniec sesji otrzymały dodatkowy impuls w postaci doniesień, że wicepremier Chin Liu He, sekretarz skarbu USA Mnuchin i przedstawiciel ds. handlu Lighthizer odbyli rozmowę telefoniczną i zobowiązali się do współpracy i wypełnienia porozumienia handlowego pierwszej fazy.
  • Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 2,2 proc, Hang Seng zyskuje 1,1 proc., a chiński Shanghai Composite wzrasta o 0,9 proc.
  • Rynek amerykański podtrzymuje wzrostową passę i futures na S&P500 jest dziś wyżej o 1,1 proc. Na starcie handlu w Europie kontrakt na DAX zyskuje 1,4 proc.

Spadek kursu dolara na rynku walutowym

  • Na rynku walutowym klimat risk-on przynosi sprzedaż dolara USD i jena JPY. Najmocniej odbijają dolar nowozelandzki NZD (0,6120) i australijski AUD (0,6530). Kurs euro wobec dolara EUR/USD podszedł pod 1,0850. Kurs dolara w relacji do jena USD/JPY dryfuje przy 106,35.
  • Kurs euro EUR/PLN kontynuuje ruch boczny z czwartku wokół 4,55.
  • Ropa WTI w dostawie na lipiec rośnie o 3,7 proc. do 25,5 USD/b. Rynek znajduje wsparcie w oczekiwaniach, że stopniowe odmrażanie gospodarki zwiększy popyt na paliwa.
  • Złoto zaczyna dzień na 1715 USD/b po wzroście o 30 USD w czwartek pod presją taniejącego dolara oraz dołujących rentowności długu USA.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk