• Odbierz prezent
Kurs euro (EUR) będzie umacniał się względem złotego (PLN)?

Poziom 4.57, będący aktualnym oporem jest w dużych tarapatach. Ilość prób przełamania tej wartości w ostatnich dniach sugeruje, że nie brakuje podmiotów chcących osłabić polską walutę.

Wiadomości rynkowe z mBank

Historycznie te okolice należy uznać za górny obszar kanału, w którym porusza się od lat EURPLN. Oczywiście PLN potrafił osłabić się nawet do wartości 4.95, ale są to krótkotrwałe epizody.

Wskaźniki znajdujące się pod wykresem podążają zgodnie z ruchem ostatnich fal wzrostowych. Sprawiło to, że Stochastic wszedł w strefę wykupienia, a nawet wygenerował sygnał w postaci przecięcia się linii %k i %d. Jeżeli nie pojawi się silny impuls wzrostowy, to warto śledzić ten oscylator, gdyż może potwierdzić obronę oporu 4.57.

RSI, czyli wskaźnik relatywnej siły, nie dotarł jeszcze do wartości powyżej 70 punktów. Jeżeli notowania EURPLN zatrzymają się na trwałe na bieżącym oporze, to prawdopodobni nie pojawi się wiarygodny sygnał sprzedaży na tym oscylatorze.

Wsparcia, czyli miejsca, gdzie mogą pojawić się kolejne dołki, znajdują się na poziomie 4.50 oraz 4.44.

Ponieważ w ostatnim czasie brak jest wyraźnego jednolitego trendu, dlatego należy zwracać uwagę na każdy opór i wsparcie i traktować go niezależnie.

Górne cienie wskazują na umocnienie PLN - 1

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk