• Odbierz prezent
Kurs euro dostaje łomot od złotego! Niepewność na kursie dolara. Funt w górę, frank traci na wartości na rynku walutowym

Co wydarzyło się w ostatnim tygodniu na rynku walutowym? Sprawdźmy, jak zachowywały się kursy dolara USD/PLN, funta GBP/PLN, franka CHF/PLN oraz euro EUR/PLN. Spojrzymy też na cenę złota.

Kurs funta względem złotego

Kurs funta minimalnie zyskał na wartości w minionym tygodniu. Obecnie za jednego funta należy zapłacić 5,1900 PLN. Oporem dla kursu funta w relacji do złotego jest pułap 5,252 zł.

kurs funta GBP/PLN

Wykres kursu funta wobec PLN

Naucz się inwestować:

Kurs dolara w relacji do złotówki

Na kursie dolara zaobserwować mogliśmy w zeszłym tygodniu święcę doji, która wskazuje na niezdecydowanie rynku, co do dalszych wahań. Za jednego dolara zapłacimy teraz 4,1522 zł. Punktem oporu jest pułap 4,308 złotego.

kurs dolara

Wykres kursu dolara USD/PLN

Kurs franka wobec polskiego złotego

Kurs franka nieznacznie stracił na wartości. Aktualnie za jednego franka zapłacimy 4,2927 złotego. Wsparciem dla kursu franka CHF/PLN jest poziom 4,265 PLN.

kurs franka CHF/PLN

Wykres kursu franka szwajcarskiego

Kurs euro w stosunku do polskiej waluty

Kurs euro mocno zniżkował w minionym tygodniu na rynku Forex. W tej chwili za jedno euro zapłacimy 4,5154 PLN. Punktem wsparcia jest poziom 4,633 zł.

kurs euro

Wykres kursu euro EUR/PLN

Ceny złota

Notowania złota nieznacznie spadły w zeszłym tygodniu. Aktualnie za jedną uncję złota zapłacimy 1683,40 dolarów. Najbliższym wsparciem cen złota jest pułap 1680 USD.

aktualna cena złota

Wykres notowań złota

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk