• Odbierz prezent
Kurs euro dolara może runąć. Analiza EURUSD

W przeciągu ostatnich 17 tygodni kurs euro dolara EURUSD zmieniał się o zaledwie 350 pipsów. Tendencja boczna, która się ukształtowała nie powinna trwać wiecznie. Dodajmy jeszcze na początku tego artykułu, że kurs euro zaliczył piątkowe zamknięcie na poziomie 1.1331. Ostatnie 5 sesji zakończyło się wzrostem kursu euro o zaledwie 41 pipsów. Sprawdźmy jakie są możliwe scenariusze dla kursu euro dolara EURUSD na nadchodzący tydzień.

Dane nie powinny przeszkadzać notowaniom euro dolara EURUSD

Przede wszystkim kalendarz ekonomiczny na nadchodzący tydzień nie jest wypełniony danymi, które w istotny sposób mogłyby wpłynąć na kurs euro dolara. W środę poznamy raport poprzedzający NFP, czyli tzw. raport ADP. Wydaje się, że jedynie te zaplanowane informacje mogą istotniej wpłynąć na kurs euro. Oczywiście wydarzyć się może zdecydowanie więcej, ale nie będą to informacje przez rynek oczekiwane.

Kurs euro dolara - sytuacja techniczna

Przede wszystkim od stycznia 2018 roku kurs euro EURUSD utrzymuje się w tendencji spadkowej. Z resztą dolar umocnił się nie tylko w stosunku do euro, ale także w zestawieniu z polskim złotym. Spadki na chwilę wyhamowały. Ponownie przetestowany został dołek z listopada 2018 roku. 15 lutego kurs euro w strefie wsparcia przebywał bardzo krótko. To nie oznacza, że kurs euro czekają już tylko i wyłącznie wzrosty. Cały czas zdecydowanie bliżej nam do lokalnego dołka niż do wierzchołka. Ostatni istotny wierzchołek ukształtował się na poziomie 1.1560. Jeżeli ostatni tydzień miał być rynkowym odreagowaniem to nie było ono zbyt okazałe. Między innymi z tego powodu możemy się spodziewać, że kurs euro ponownie spróbuje zaatakować lokalny dołek.  Przełamanie poziomu 1.1214 może oznaczać, że dynamika spadków EURUSD może znacząco przyspieszyć.

24 lutego kurs euro dolara EURUSD 

Kurs euro dolara EURUSD - wykres interwał tygodniowy

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk