• Odbierz prezent
kurs euro kurs franka kurs dolara kurs funta

Jak kształtują się kursy głównych walut w stosunku do złotego w poniedziałek przed południem? Ile złotych zapłacimy za euro, franka, funta i dolara?

 

Kurs euro dzisiaj odpuszcza

W ubiegłym tygodniu kurs euro do złotego (EUR/PLN) ulegał umocnieniu, kończąc tydzień na poziomie 4,5856 zł. Dzisiaj rano jednak kurs euro wobec złotówki spadł w okolice 4,55 zł. W tym momencie za jedno euro płacimy 4,5593 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN 

 

Frank idzie w ślady euro

Kurs franka do złotego też kształtuje się podobnie. Po wzrostach w ubiegłym tygodniu, dzisiaj nadeszło odreagowanie. Z okolic 4,35 zł kurs franka osunął się rano w okolice 4,30 zł. W tej chwili kurs CHF/PLN wynosi 4,3109 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs dolara też zniżkuje

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) miał za sobą mocny tydzień, zyskując z poziomu 4,07 zł do 4,25 zł. Na koniec piątkowej sesji dolar kosztował 4,2417 zł. Dzisiaj rano również kurs amerykańskiej waluty osunął się w dół w okolice 4,20 zł. W tym momencie za jednego dolara płacimy 4,2161 zł.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN 

 

Kurs funta z wyskokiem

W minionym tygodniu kurs funta do złotego (GBP/PLN)  mocno zyskiwał. Na koniec piątkowej sesji utrzymywał się powyżej 5,20 zł. W poniedziałek rano zaliczył spadek do poziomu 5,16 zł, jednak w okolicach godziny 10 wystrzelił w górę, sięgając okolic 5,21 zł, po czym się lekko osunął. W tym momencie za jednego funta płacimy 5,1881 zł.

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN 

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego. 

 

Dzisiaj o godzinie 8 opublikowano dane dotyczące zamówień fabryk w Niemczech za luty. Zmniejszyły się one o 1,4%, co było lepszym wynikiem niż szacunki analityków, które zakładały spadek o 2,4%.

O godzinie 10.30 poznaliśmy wskaźnik PMI dla sektora budowlanego w Wielkiej Brytanii za marzec. Skurczył się on do poziomu 39,3 pkt w stosunku do 52,6 pkt w poprzednim miesiącu. Był też niższy od prognoz analityków na poziomie 44 pkt.

O tej samej godzinie poznaliśmy też nastroje inwestorów w strefie euro wg Sentix w kwietniu. Wskaźnik ten był znacznie gorszy niż się spodziewano. Wyniósł -42,9 pkt wobec prognoz na poziomie -30,3 pkt. Warto wspomnieć, że przed miesiącem wartość tego wskaźnika wynosiła -17,1 pkt.

Rynek oczekuje na dane z rynku pracy w USA. Dzisiaj o godzinie 16.00 poznamy wskaźnik trendów zatrudnienia według Conference Board za marzec.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk