• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs euro do złotego ponad 4,30. Jakie są szanse na skok euro do 4,40 - analiza techniczna

Jedna z najpopularniejszych par walutowych z polskim złotym utrzymuje się w trendzie bocznym. Konsolidacja widoczna na wykresie kursu euro do złotego trwa nieprzerwanie od lipca 2011 roku. Zakres wahań ograniczają poziomy 4.00 oraz 4.50. Ta zaledwie 12,5% amplituda wahań pokazuje, że inwestowanie długoterminowo w przypadku EURPLN raczej nie jest opłacalnym zajęciem. Dopiero użycie dźwigni finansowej może spowodować, że ewentualna spekulacja na euro do złotego może nabrać znaczenia.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Jak inwestować w przypadku euro do złotego EURPLN

Przede wszystkim strategie opierające się na wybiciach mogę nie przynosić pozytywnych rezultatów. Zdecydowanie rozsądniejszym jest handel na utrzymanie i obronę danego poziomu wsparcia lub oporu. Analizując politykę realizowaną z jednej strony przez Europejski Bank Centralny (EBC) oraz Narodowy Bank Polski (NBP) nie powinniśmy oczekiwać zmiany trendu w najbliższych miesiącach. Pamiętać należy o tym, że to właśnie w długim terminie na wahania par walutowych wpływ mają polityki pieniężne realizowane przez określone banki centralne. Chcesz być skuteczniejszym inwestorem? Śledź zmiany stóp procentowych i poszczególne komunikaty wypuszczane przez banki centralne.

 

Wykres euro do złotego EURPLN w ujęciu tygodniowym

Wykres 1. Wykres euro do złotego (EURPLN) z naniesionymi poziomami wsparcia i oporu.

 

Euro do złotego (EURPLN) - potencjalne scenariusze

Spoglądając na wykres euro do złotego w najbliższych sesjach przyjdzie nam zmierzyć się z poziomem 4.32. Nie jest to najmocniejszy opór, ale mimo to jego wybicie może przynieść sygnał do zakupów. Poziomem docelowym ewentualnej fali wzrostowej byłby poziom 4.40. Dopiero ewentualne zamknięcie świecy dziennej powyżej 4.40 wygeneruje sygnał do ataku na historyczny opór - 4.50. Wątpliwe, żeby ten atak miał się odbyć w najbliższych tygodniach.

Kurs dolara do złotego gwałtownie rośnie. Sprawdź kurs USDPLN.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk