• Odbierz prezent
Kurs euro do złotego mocno traci. Prezentujemy możliwy scenariusz spadkowy

Spadki kursu euro do złotego o których pisaliśmy wczoraj w dalszym ciągu trwają. W związku z możliwym dalszym umacnianiem się złotego w stosunku do euro czy dolara pozwoliliśmy sobie na rozrysowanie przykładowego scenariusza spadkowego, który może mieć miejsce.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

Kurs euro do złotego - spadek do 4,25 i odbicie?

Aktualnie widzimy, że kurs euro do złotego przebija dołek sprzed kilku dni na poziomie 4,29. Droga do 4,25 wydaje się być otwarta. Tam oczekiwalibyśmy reakcji, ewentualnego odbicia lub jeżeli podaż okaże się na tyle duża to przyspieszenia spadków. Jednak zakładając ostrożniejszy scenariusz powinniśmy być świadkami odbicia. Wówczas cena może wrócić do dolnego ograniczenia Overbalance, czyli poziomu 4,31. Tam zgodnie z zasadą ZZB powinno nastąpić odbicie i powrót do dalszych spadków.

 

Wykres kursu euro do złotego interwał D1 Wykres kursu euro do złotego na interwale dziennym

 

Scenariusz zaprezentowany na wykresie jest bardzo pesymistyczny i zakłada spadek nawet do 4,14, jednak za nim cena spadnie do tego poziomu może minąć kilka tygodni. Należy pamiętać, że jest to tyllko predykcja i rozrysowanie jednego przykładowego scnariusza, który niekoniecznie musi mieć miejsce.

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.

 

Czytaj także: Wyniki Facebook'a rozczarowują. Wojna handlowa USA - Europa załagodzona. Kursy walut o poranku - komentarz

Kiedy Jean-Claude Juncker zmierzał na wizytę z Donaldem Trumpem w Waszyngtonie oczekiwania inwestorów na jakiekolwiek porozumienie w sprawie handlu były nikłe. Mimo wszystko liderom udało się wypracować pewne ustalenia, które przynajmniej na jakiś czas mogą ograniczyć ryzyko dalszej eskalacji wojny .. Czytaj
Wyniki Facebook'a rozczarowują. Wojna handlowa USA - Europa załagodzona. Kursy walut o poranku - komentarz

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk