• Odbierz prezent
Kurs euro do korony szwedzkiej - korzystna kombinacja na spadki? Sprawdzamy!

Euro może zachowywać się gorzej, jeżeli eskalować będzie temat Włoch, który warto pamiętać, że uderza też w tamtejszy sektor bankowy. Z kolei szwedzka korona może znaleźć wsparcie w oczekiwaniach na grudniową podwyżkę stóp przez Riksbank, jeżeli publikowane w przyszłym tygodniu dane makro będą zadowalające.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

Układ techniczny na wykresie kursu euro do korony szwedzkiej EURSEK daje większe prawdopodobieństwo scenariuszowi spadkowemu, gdyż w czwartek doszło do wybicia ważnego wsparcia przy 10,2830-10,2850, które było istotne przez cały październik.

Wykres kursu euro do korony szwedzkiej EURSEK na interwale dziennym
Wykres kursu euro do korony szwedzkiej EURSEK na interwale dziennym

Weź udział w darmowym kursie o zarządzaniu kapitałem

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Szersze spojrzenie pokazuje jednak, że ważna jest cała strefa 10,2440-10,2830, a ta nie została wybita. Niemniej za kontynuacją zniżek kursu euro do korony szwedzkiej zdają się przemawiać dzienne wskaźniki. Jeżeli w/w strefa zostanie złamana, to kolejne ważne wsparcie można zlokalizować przy 10,0942 (minimum z 14 czerwca b.r.).

Nota prawna

 

Notowania: EURSEK

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURSEK/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk