• Odbierz prezent
Kurs euro do korony szwedzkiej (EUR/SEK) kończy korektę. Zobacz wahania na tej parze walutowej

Kurs euro (EUR) od kilku tygodni jest przeceniany w relacji do korony szwedzkiej (SEK). Wielkość spadków nie jest imponująca, więc należy traktować je jako korektę.

Wiadomości rynkowe z mBank

Stabilność trendu wzrostowego

na kursie euro do korony szwedzkiej potwierdzają linie trendu, także te przyspieszone. Innym ważnym argumentem są długości fal spadkowych, gdzie zaznaczone na żółto obszary o wysokości ok 350 pipsów często wskazywały na tworzenie dołka. Tym razem może być podobnie, gdyż poziom wsparcia 10.50 dokładnie 10 lat temu na długo zatrzymał zapędy podaży do większej deprecjacji kursu euro.

Trendowy wskaźnik Bollingera wskazuje, że kurs porusza się w górnej połówce zakresu zmienności wyznaczonego przez skrajne linie. MACD złapał lekka zadyszkę, ale ostatnie szczyty na wykresie ceny mają potwierdzenie na szczytach tego oscylatora. W obu przypadkach są to dobre wieści dla posiadaczy długich pozycji kupionych po niższych cenach.

W przypadku znacznego umocnienia korony szwedzkiej,

kolejnym przystankiem – wsparciem może być zielona strefa 10.20. Równość z ostatnia dużą korekta wskazuje na spory potencjał popytowy tego miejsca, a dołki z ostatnich dwunastu miesięcy nie pozostawiają złudzeń, że to miejsce było świadkiem masakry zwolenników zmiany trendu.

EURSEK kończy korektę  - 1

Wykres kursu euro do korony szwedzkiej na interwale tygodniowym.

Jeżeli poziom 10.50 ma być wsparciem tygodniowym, to na wykresie D1 należy szukać wczesnego potwierdzenia tego stanu rzeczy. Spadkowy kanał trendowy przemawia na korzyść dalszych spadków. Wcześniej jednak sygnał dla wzrostów może się pojawić, gdy najbliższy szczyt 10.57 zostanie przełamany dużą białą świeca. Jest to najbliższy opór, który współtworzy serie niższych szczytów i dołków. Uwzględniając, że dziś jest ostatni dzień tygodnia trudno oczekiwać takiego scenariusza. Być może weekendowe otwarcie w niedziele wniesie coś nowego do obrazu EURSEK.

EURSEK kończy korektę  - 2

Wykres kursu euro do korony szwedzkiej na interwale dziennym.

Notowania: EURSEK

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURSEK/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk