• Odbierz prezent
Kurs euro do korony norweskiej (EUR/NOK) na poziomie 10,1280. Dolar nowozelandzki wyżej. Dzień na rynku

Poniedziałek jest ubogi w dane, co pozwoli utrzymać pełną uwagę na informacjach dotyczących koronawirusa. W strefie euro indeks Sentix zapewne obniży się przy pogorszeniu nastrojów w związku z epidemią. Po południu dane z rynku budowlanego Kanady będą bardziej znaczące dla CAD, jeśli rozczarują. Poza tym mamy 3 przemówienia członków Fed.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

 • Według stanu na 9 lutego całkowita liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Chinach wynosi obecnie 40171,

 • a łączna liczba zgonów wynosi 908. Dane przewyższają liczbę zgonów podczas epidemii SARS w 2002-2003 r., która na całym świecie zabiła 774 osoby.
 • Porównania ustawiły nastroje na początku handlu w Azji, przynosząc spadki na rynku akcji.
 • Stabilizację zapewniły doniesienia, że firma Hon Hai, główny chiński dostawca Apple, otrzymał do chińskiego rządu zgodę na wznowienie produkcji.
 • Pomocne były też działania Ludowego Banku Chin, który dla podtrzymania płynności sprzedał w poniedziałek 600 mld RMB w aukcji 7-dniowego repo oraz 200 mld RMB w 14-dniowym repo.
 • Pod koniec dnia Shanghai Composite rośnie o 0,5 proc. (vs -0,5 proc. tuz po otwarciu), ale japoński Nikkei225 został na -0,6 proc.
 • Lepiej mają się futures na DAX (0,2 proc.) i S&P500 (0,1 proc.).
 • Na rynku walutowym odbija kurs dolara australijskiego AUD w stronę 0,67 USD,

 • odrabiając straty po piątkowej przecenie. Pomaga też różnicowanie względem NZD, który jest porzucany przy oczekiwaniach gołębiego wydźwięku RBNZ na posiedzeniu w tym tygodniu. Kurs dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego NZD/USD jest nieznacznie wyżej na 0,6407.
 • NOK wchodzi w europejska część sesji z mocny wyskokiem (kurs euro do korony norweskiej EUR/NOK na poziomie 10,1280) po tym, jak CPI za styczeń wyniósł 1,8 proc. r/r wobec prognozy 1,2 proc. i 1,4 proc. w grudniu. Dane sugerują, że Norges Bank może dłużej podtrzymać jastrzębi ton.
 • Na rynku towarowym ropa WTI odbija po początkowych spadkach i teraz stanęła pryz 50,20 USD/b.

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 II - 1

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURNOK

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURNOK/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk