• Odbierz prezent
Kurs euro do franka EUR/CHF testuje poziom 1,07. Dolar australijski do amerykańskiego AUD/USD osuwa się pod 0,68. Dzień na rynku

Rozwój sytuacji związanej z epidemią koronowirusa będzie głównym tematem dla rynków dziś i przez resztę tygodnia. W poniedziałek przejściowym przerywnikiem może być publikacja niemieckiego indeksu Ifo z możliwym pozytywnym wpływem na kurs euro EUR. Dane z Polski i USA raczej przejdą bez echa.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Chiny poinformowały, że liczba osób zarażonych koronowirusem wzrosła do 2744 przy liczbie zgonów 80.

  • Chiny ostrzegają, że wirus staje się mocniejszy i liczba przepadków zachorowań może wzrosnąć.
  • Obawy o skalę rozprzestrzeniania się wirusa ustawiają negatywne nastroje na początku tygodnia. Japoński Nikkei225 traci dziś 2 proc., co jest największą dzienną zniżką od 5 miesięcy. Większość pozostałych rynków w Azji jest dziś zamknięta. Chiny zapowiedziały przedłużenie o 3 dni do 3 lutego obchodów Chińskiego Nowego Roku.
  • Futures na S&P500 spada o 0,7 proc.

  • Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA spada o 4 pb do 1,65 proc. – najniżej od października 2019 r.
  • Na rynku walutowym mamy klasyczne odejście w stronę bezpiecznych przystani. Kurs dolara do jena USD/JPY wstępnie tąpnął do 108,73, ale stara się odbijać do 109,10. Kurs euro do franka EUR/CHF testował 1,07 (1,0693).
  • Risk-off uderza głównie w AUD – kurs dolara australijskiego do amerykańskiego AUD/USD osuwa się pod 0,68 – i NZD – spadek do 0,6570.
  • Ropa naftowa WTI mocno traci – o ponad 2 proc. do 53 USD/b – przy rosnących obawach o utracony popyt na paliwa w Chinach i na całym świecie.
  • Złoto wstępnie rosło o 1 proc. do 1588,3 USD/oz, ale później rynek uspokoił się pryz 1577.

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 27 I - 1

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURCHF

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURCHF/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk