• Odbierz prezent
Kurs euro do franka (EUR/CHF). Konsolidacji ciąg dalszy - analiza wykresu pary walutowej
Z artykułu dowiesz się:

  • jak kształtuje się kurs pary EUR/CHF,
  • o sytuacji na wykresie euro do franka.

Instrument składający się z dwóch europejskich walut tworzy konsolidacje od dłuższego czasu. Taki układ jest prostym założeniem, że notowania utrzymywać się będą pomiędzy oporem i wsparciem. W przypadku EURCHF są to ceny 1.0850 i 1.0650.

Wiadomości rynkowe z mBank

Warto skorzystać z oscylatorów, które potwierdzą potencjalną obronę każdej z tych stref. Ponieważ przedwczoraj pojawiła się duża świeca z górnym cieniem dotykającym ww. oporu, to jest to informacja, że posiadacze krótkich pozycji skutecznie wyhamowali umocnienie Euro. RSI opuszcza strefę wykupienia, zmierzając na południe. Jest to daleka droga, więc jest realna szansa, że celem stanie się przeciwległe ograniczeni, czyli 1.0650.

Stochastic już dawno wykonał sporą część ruchu wynikającego z obrony oporu. Wynika to z jego szybkiej natury. W przeszłości pozostawał w dolnych zakresach amplitudy swoich wahań, w przypadku tworzenia się fali spadkowej.

Trendowy Bollinger niby nieużyteczny w trendzie bocznym, ale w miarę dobrze górna linia tego wskaźnika pokryła się z utworzeniem spadkowej świecy, przypominającej gwiazdę wieczorną.

Ponieważ spadkowa linia trendu została poważnie naruszona, warto przywołać kolejne kluczowe miejsca z przeszłości. Rok temu szczytu kumulowały się wokół poziomu 1.1000, więc to miejscem i tym razem należy wskazać jako wyższy opór. W przypadku dużej deprecjacji wspólnej waluty europejskiej warto pamiętać o dołku 1.0500.

Konsolidacji ciąg dalszy - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk