• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara znalazł przyczółek na 1,124, a funt GBP/USD został zepchnięty do 1,30. Poranek na rynkach z TMS

Globalne obchody Wielkiego Piątku skutkują wyciszeniem zmienności na rynkach finansowych i to już w trakcie azjatyckiej części sesji, gdyż kluczowy ośrodek handlu, Singapur, ma dziś dzień wolny. Poza tym świętują też traderzy z Sydney i Auckland. Rynek walutowy wykazuje marginalne zmiany. Giełda w Tokio realizuje umiarkowane wzrosty. Ropa naftowa kontynuuje ruchy w trendzie bocznym.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Pierwsze godziny handlu przebiegają spokojnie i mając na uwadze, że piątek jest wolny jest m.in. w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i USA, taki stan raczej utrzyma się do końca.
  • Na rynku walutowym USD utrzymuje umiarkowaną siłę z wczoraj, kiedy otrzymał wsparcie od wyjątkowo mocnych danych o sprzedaży detalicznej (najwyższa miesięczna dynamika od września 2017 r.) w połączeniu z nowymi 50-letnimi rekordami liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Jednak od północy widzimy utrzymywanie pozycji niż próby dalszej aprecjacji.  
  • EUR/USD znalazł przyczółek na 1,1240, gdyż EUR jest osłabione przez niezadowalająco niskie wyniki kwietniowych PMI z przemysłu Eurolandu (głównie z Niemiec). Funt pozbawiony jest miłości inwestorów i GBP/USD został zepchnięty do 1,30. Z drugiej strony pomimo dobrej postawy indeksów (S&P500 +0,16 proc.), USD/JPY nie może poradzić sobie z przebiciem 112.
  • Dominujący apetyt na ryzyko przywraca sprzedaż CHF i EUR/CHF odbija ponad 1,14 z 1,1364, gdzie znalazł się po słabych PMI z Eurolandu.
  • AUD i NZD są niżej, co należy wiązać z realizacją zysków przed długim weekendem. Szczególnie AUD miał dobry tydzień na fali lepszych danych z Chin. AUD/USD, po nieudanym teście 0,72, cofa się do 0,7150. Gorzej za to wygląda NZD, gdzie pozytywny wpływ globalnych nastrojów został zneutralizowany przez odczyt CPI z Nowej Zelandii. Dane silnie rozczarowały i podniosły spekulacje, że w maju RBNZ zetnie stopę procentową. NZD/USD wraca pod 0,67.
  • Złoty jest stabilny w płaskim dryfie. Niemoc w pociągnięciu spadków EUR/PLN niżej niż do 4,27 w połączeniu ze słabszymi danymi z Eurolandu przyniosły odbicie do 4,2812, ale poza tym nie widać większej aktywności.

FXMAG forex kurs euro do dolara znalazł przyczółek na 1,124, a funt gbp/usd został zepchnięty do 1,30. poranek na rynkach z tms eurusd euro dolar kurs euro kurs dolara kurs funta eur/usd gbp/usd wielki piątek dolar nowozelandzki 1

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji widać umiarkowany entuzjazm przy ograniczonej aktywności. Japoński Nikkei225 rośnie 0,5 proc., ale w Chinach Shanghai Composite balansuje wokół poziomu odniesienia.
  • Na rynku towarowym ropa WTI kontynuuje konsolidację w przedziale 63-64,75, choć wczoraj popyt uaktywniał się już przy 63,4. Surowiec dalej znajduje wsparcie w informacjach o zakłóceniach globalnej podaży (Iran, Libia, Wenezuela) oraz poprawie perspektyw globalnego wzrostu.
  • Złoto ma kłopoty w warunkach pozytywnego sentymentu i silnego USD. Na 1275 USD cena uncji pozostaje blisko tegorocznych minimów.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk