• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara w kluczowym momencie. Co czeka notowania EUR/USD w najbliższej przyszłości?

Koniec ubiegłego roku to kontynuacja umocnienia Euro. Ruch ten trwał nieprzerwanie przez 3 kwartały. Nie powinno zatem dziwić inwestorów, że ten rok rozpoczynamy świecami kolory czarnego. Kluczowy jest ich zasięg. Pomiędzy rokiem 2004 a 2014 cena EURUSD utrzymywała się powyżej strefy zaznaczonej jako 1.1850. Jest to ważne wsparcie widoczne na miesięcznym interwale. Jednak nie należy tego traktować jako jedną konkretną cenę a przedział rozciągający się pomiędzy 1.1750 a 1.1900. W tym zakresie tworzyły się dołki na przestrzeni ostatnich dekad. Aktualnie mamy początek nowego miesiąca a wielkość czarnej świecy ma już 150 pipsów. Jest to już połowa średniej zmienności mierzonej wskaźnikiem ATR.

Wiadomości rynkowe z mBank

W pierwszej kolejności warto stworzyć scenariusz zakładający wyhamowanie w zielonym prostokącie i zakończenie krótkoterminowej korekty. Krótkoterminowej analizując wykres z perspektywy interwalu MN. Jeżeli to zadanie udałoby się popytowi, to wspólna waluta europejska mogłaby w kolejnych miesiącach skierować się w stronę 1.37.

Alternatywa to powtórka historii sprzed trzech lat, kiedy po wyjściu górą powyżej 1.1850, cena Euro w okresie wakacji 2018 roku testowała zieloną strefę jako opór, a nie wsparcie.

Spoglądają na wskaźnik RSI, który nie dotarł jeszcze do strefy wykupienia, można stwierdzić, że jest jeszcze przestrzeń do wzrostów. Szczególnie że układ tego oscylatora nadal jest wzrostowy.

Potwierdzeń, czy zielone wsparcie wytrzyma napór zleceń podaży, należy szukać na interwałach dziennym i tygodniowym. Zachowanie EURUSD w tym miejscu może znacząco wpłynąć na ocenę sytuacji na tym wykresie na kolejne miesiące.

Euro w kluczowym momencie - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk