• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara spada najbardziej od trzech tygodni! Zobacz analizę techniczną pary EURUSD oczami eksperta walutowego
fot. freepik.com

Kurs EUR/USD utrzymuje się na stabilnym poziomie poniżej 1,1850, osłabiony przez mocniejszy dolar przy ostrożnym nastroju na rynku i jastrzębim tonie Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych. Rosnące rentowności obligacji skarbowych i rosnący spread wariantu Delta Covid w Europie utrzymują niedźwiedzią presję w nienaruszonym stanie. Dzisiaj i jutro w centrum uwagi będą dane z USA. Ważnymi danymi w kalendarzu gospodarczym, na które należy zwrócić uwagę, są Biuletyn Gospodarczy Euro, Wstępne Roszczenia Bezrobotnych w USA oraz Dane Bilansu Handlowego, aby ocenić nastroje na rynku.

Wskaźnik ISM Non-Manufacturing Purchase Manager Index (PMI) osiągnął w lipcu wyższy poziom 64,1, znacznie powyżej oczekiwań rynkowych na poziomie 60,5. Z drugiej strony, wspólna waluta jest wzmacniana przez optymistyczne dane gospodarcze. Sprzedaż detaliczna w strefie euro wzrosła w czerwcu o 1,5%, w porównaniu z oczekiwaniami rynku o 1,7%. Zyski były ograniczone, ponieważ inwestorzy odchodzili od bardziej ryzykownych aktywów ze względu na obawy dotyczące rozprzestrzeniania się wysoce zaraźliwego wariantu delta i jego wpływu na kruche ożywienie gospodarcze.

ANALIZA TECHNICZNA:

Kurs EUR/USD utrzymuje się w pobliżu 1,1840, blisko tygodniowego dołka, podczas pierwszej sesji azjatyckiej w czwartek. Główna para walutowa spadła najbardziej od trzech tygodni poprzedniego dnia. Szczerze powiedziawszy, ostatnie ruchy głównej pary walutowej zmagają się z 10-DMA przy opadającej w dół linii Momentum, co z kolei sprzyja kontynuacji niedźwiedziego impulsu. W związku z tym dalsza słabość pary w kierunku 1,1800 staje się nieuchronna, ale każda kolejna słabość zostanie zakwestionowana przez 1,1780 i obszar poziomy obejmujący wiele poziomów od końca marca, w pobliżu 1,1760-50.


Łukasz Klufczyński

Analityk InstaForex Polska. Wieloletni obserwator oraz pasjonat rynków giełdowych i walutowych. Autor wielu webinarów z zakresu analizy technicznej, fundamentalnej, psychologii inwestowania i obsługi platformy MT4. Kładzie nacisk na elementy fundamentalne, podpierając się analizą techniczną, a celem jest bezpieczne inwestowanie i money managment. Jego zdaniem najlepiej zarabiać tam, gdzie są duże pieniądze i właśnie to spowodowało zainteresowanie tematem rynków i inwestycji. Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk