• Odbierz prezent
kurs euro kurs dolara kurs dolara australijskiego AUD kurs franka

We wtorek w godzinach wieczornych euro i dolar australijski już drugi dzień z rzędu najmocniej zyskują względem dolara amerykańskiego.

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

W godzinach wieczornych kurs euro do dolara (EUR/USD) zyskuje 0,47%. Za jedno euro najmniej płacono 1,1325 USD do południa, a najwięcej 1,1408 USD około godziny 19. Po godzinie 20 kurs EUR/USD wynosi 1,1398.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs dolara australijskiego AUD/USD

Dolar australijski też dzisiaj zyskuje względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego najmniej wynosił 0,6921 do południa, a najwięcej 0,6976 około godziny 20. W tym momencie kurs AUD/USD wynosi 0,6970, co stanowi wzrost o 0,45%.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Wśród głównych walut trzecie miejsce zajmuje frank, który lekko umacnia się względem dolara. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najwięcej wynosił 0,9424 w godzinach porannych, a najmniej 0,9380 po godzinie 16. Po godzinie 20 kurs USD/CHF wynosi 0,9388. Tym samym dolar traci 0,28% względem szwajcarskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF 

 

Po godzinie 20 dolar nowozelandzki (NZD) jest notowany na minusie o 0,14% względem amerykańskiej waluty. Kursy funta (GBP), dolara kanadyjskiego (CAD) i jena (JPY) względem dolara oscylują wokół wczorajszego poziomu odniesienia.

Finviz.com 14 lipca

Źródło: Finviz.com

 

Co wpłynęło na kursy walut we wtorek?

O godzinie 8 napłynęły słabsze od oczekiwań dane z Wielkiej Brytanii dotyczące produkcji budowlanej za maj. Podano też odczyt PKB, który również wypadł słabiej od prognoz. PKB Wielkiej Brytanii wzrósł o 1,8% m/m wobec oczekiwanego wzrostu o 5,5%. W ujęciu kwartalnym spadek PKB wyniósł 19,1% wobec spodziewanego spadku o 17,4%. Produkcja przemysłowa wzrosła o 6% zgodnie z oczekiwaniami.

O tej samej godzinie poznaliśmy dane z Niemiec. Wskaźnik CPI w czerwcu wzrósł o 0,6% m/m zgodnie z prognozą.

O godzinie 8.30 podano dane ze Szwajcarii. Wskaźnik PPI w czerwcu wzrósł o 0,5% wobec poprzedniego odczytu wynoszącego -0,5%.

O godzinie 9 napłynęły dane z Hiszpanii. Wskaźnik CPI w Hiszpanii w czerwcu wzrósł o 0,5% m/m zgodnie z oczekiwaniami. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 0,3%, co również było zgodne z prognozą.

Do południa napłynęły kolejne dane z Niemiec, dotyczące nastrojów ekonomicznych w Niemczech w lipcu, które wypadły gorzej od oczekiwań. Indeks ZEW bieżących warunków gospodarczych w Niemczech wyniósł -80,9 pkt wobec prognozy -65 pkt. Wskaźnik Nastroju Ekonomicznego ZEW wyniósł 59,3 pkt wobec spodziewanych 60 pkt.

W tym samym czasie poznaliśmy też dane ze Strefy Euro. Produkcja przemysłowa w maju wzrosła o 12,4% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 15%. W lipcu indeks ZEW dla Strefy Euro wypadł lepiej od oczekiwań i wyniósł 59,6 pkt wobec prognozy 55,8 pkt.

O godzinie 14.30 napłynęły dane z USA. Wskaźnik CPI w czerwcu wzrósł o 0,6% m/m wobec prognozy 0,5%. Bazowy wskaźnik CPI w czerwcu wzrósł o 1,2% r/r wobec prognozy 1,1%.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk