• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara (EURUSD) w oczekiwaniu na posiedzenie EBC. Przebijemy poziom 1,1215?

Rynki w spokoju rozpoczynają tydzień, a inwestorzy wyczekują ważniejszych wydarzeń zaplanowanych na kolejne dni, w tym m.in. posiedzenia EBC w czwartek. Kurs dolara jest w środku stawki przy skromnych odchyleniach NZD (na plus) i JPY (na minus), których jednak nie ma czemu za bardzo przypisać. Indeksy giełdowe są pod presją; ropa naftowa rośnie przez napięcia związane z Iranem.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Po burzliwej końcówce ubiegłego tygodnia

poniedziałek przynosi stonowanie emocji. Kurs dolara USD jest w fazie zawieszenia po piątkowych zawirowaniach, gdzie najpierw rosły oczekiwania na agresywne cięcie stóp Fed pod koniec miesiąca, by w kolejnych godzinach te oczekiwania osłabły. Na dziś nie zaplanowano przemówień przedstawicieli Fed, a do jutra rozpoczyna się okres ciszy medialnej przed posiedzeniem FOMC 30-31 lipca.

Kurs euro EUR czeka

na czwartkowe posiedzenie EBC i kurs euro do dolara EUR/USD przystanął przy 1,1215. Kurs dolara do jena USD/JPY wychodzi na 108 jako kontynuacja odbicia po czwartkowym tąpnięciu. Mocny jest kurs dolara nowozelandzkiego NZD na 0,6770, choć nie ma informacji tłumaczącej ruch.

Poranek na rynkach - 1

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Pojawił się szum związany z negocjacjami handlowymi USA-Chiny, ale jak na razie nie znajduje odbicia na rynkach. Bloomberg donosi, że chińskie firmy zwracają się z zapytaniem do amerykańskich eksporterów o kupno towarów rolnych, a także wnioskują o wyłączenia spod sankcji odwetowych. Chińska prasa ocenia to jako przejaw dobrej woli ze strony Chin i gotowość do spełnienia deklaracji złożonych stronie amerykańskiej.
  • Rynek akcji w Azji jest czerwony za sprawą napięć w Hong Kongu, gdzie protestujący starli się z policją. Nikkei225 traci 0,3 proc., a Shanghai Composite spada o 0,8 proc.
  • Cena ropy Brent rośnie dziś o 1,6 proc. do 64,5 USD/b. Irańska Straż Rewolucyjna w piątek zdobyła brytyjski tankowiec w Zatoce Perskiej po tym, jak Wielka Brytania zajęła w tym miesiącu irański statek, zwiększając napięcia wzdłuż ważnej międzynarodowej trasy żeglugi naftowej.
  • Złoto cofa się spod sześcioletnich szczytów do 1426,5 USD/oz przy odbiciu dolara.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk