• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara (EUR/USD) w dół. Najmocniej tracą jen i frank. Cena ropy rośnie

Sprzedaż detaliczna z USA będzie głównym wydarzeniem dnia. Rynek oczekuje silnego odczytu, więc większa reakcja będzie w przypadku rozczarowania, szczególnie że rynki są pod presją, co robić dalej, kiedy podpisanie umowy handlowej USA-Chiny jest już za nami. Poza tym popołudnie przynosi kilka innych odczytów z USA: wnioski o zasiłek, ceny import/eksportu, Philly Fed. Wcześniej minutki EBC mogą dostarczyć informacji o poglądach członków Rady nt. gospodarki.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • W środę prezydent USA Donald Trump i chiński wicepremier Liu He podpisali umowę,

  • która zniesie niektóre taryfy i zobowiązuje Chiny do zwiększenia zakupów amerykańskich towarów i usług o 200 miliardów dolarów w ciągu dwóch lat.
  • Jednak przy większości szczegółów porozumienia już dawno zdyskontowanych przez rynek, sam fakt podpisania nie przyniósł zwiększonej reakcji rynków. Pozostaje za to wiele pytań, jak zapisy umowy będą respektowane i jak łatwo strony mogą odstąpić od umowy.
  • Handel na Wall Street w środę zakończył się wzrostami

  • (S&P500 +0,19 proc.), a kontynuacja w Azji przejawia niezdecydowanie. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,07 proc., ale chiński Shanghai Composite spada o 0,5 proc.
  • Na rynku walutowym widać minimalny risk-on. Nieco wyżej są kurs dolara australijskiego AUD (0,6905) i nowozelandzkiego NZD (0,6627); najmocniej (choć
  • Kurs euro do dolara EUR/USD cofnął się spod 1,1162 do 1,1150.
  • Ceny ropy odbijają po dotknięciu sześciotygodniowego dołka, gdzie znalazły się wczoraj po danych pokazujących duży wzrost zapasów produktów rafinowanych w USA. Dziś cena ropy WTI rośnie o 0,6 proc. do 58,2 USD/b przy nadziejach na większy popyt z Chin na ropę i gaz ziemny.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk