• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara (EUR/USD) stoi na 1,0835. Waluta australijska do amerykańskiej krąży blisko 0,6720. Dzień na rynku

W piątek w centrum uwagi będzie PKB z Eurolandu i sprzedaż detaliczna z USA. Opublikowane kilkanaście minut temu dane o PKB z Niemiec miały mieszany wydźwięk (brak wzrostu w IV kw., ale przy rewizji w górę danych za III kw.), choć nie oferuje to potencjału dla pozytywnej niespodzianki w odczycie dla całego bloku. W USA sprzedaż powinna kwitnąć na solidnych nastrojach konsumentów. W Polsce dane powinny wskazać wysoką inflację w styczniu i spowolnienie wzrostu PKB w IV kw. – rozczarowanie w PKB może mieć większy wpływ na złotego.


Szybki dostęp do rynków z całego świata w jednej aplikacji. Korzystaj z okazji rynkowych codziennie. Spekuluj na rynkach światowych, walutach oraz surowcach.

Zakładam rachunek maklerski


 

  • Chińska prowincja Hubei odnotowała w czwartek 4823 nowych przypadków zakażenia wirusem i 116 zgonów.

  • Dane potwierdzają, że środowy skok o prawie 15 tys. był spowodowany zmianą metodologii, choć rośnie sceptycyzm odnośnie statystyk dostarczanych przez Chiny.
  • Po rynkach widać jednak ogólny spokój. Po tym, jak indeks S&P500 odnotował nowy rekord na 3385, nastroje na sesji w Azji są bardziej neutralne, chociaż zanosi się na drugi wzrostowy tydzień z rzędu. Shanghai Composite rośnie o 0,2 proc., Hang Seng zyskuje 0,3 proc., ale Nikkei225 spadł o 0,59 proc.
  • Kurs euro do dolara EUR/USD stoi na 1,0835,

  • kurs dolara do jena USD/JPY jest bez większych zmian na 109,77, a kurs dolara australijskiego do amerykańskiego AUD/USD krąży blisko 0,6720.
  • Ceny ropy naftowej podtrzymują odbicie przy nadziejach, że najwięksi światowi producenci kolejny raz ogranicza wydobycie, ponieważ popyt wydaje się gwałtownie spadać z powodu wybuchu koronawirusa. Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) oczekuje, że popyt na ropę w pierwszym kwartale spadnie po raz pierwszy od 10 lat.
  • Kontrakty futures na WTI rosną o 0,1 proc. do 51,5 USD za baryłkę i o 2,3 proc. w tygodniu, co oznacza pierwszy wzrostowy tydzień od sześciu tygodni.

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 14 II - 1

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk