• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara (EUR/USD) skoczył dziś do ponad 1,1050. Funt do amerykańskiej walut wspiął się do 1,28

Rynek akcji w Azji notuje skromne wzrosty, a na FX zaznacza się niewielka presja na waluty Antypodów. Kurs funta GBP cofa się od szczytów w otoczeniu nerwowego szacowania szans porozumienia w sprawie brexitu. Kurs euro do dolara EUR/USD notuje poranny wyskok, gdyż Niemcy rozważają pakiet fiskalny.

Kurs euro do dolara

EUR/USD skoczył dziś rano do ponad 1,1050 po informacji, że niemiecka partia CDU łagodzi swoją opozycję wobec wsparcia fiskalnego gospodarki i może zrezygnować z celu zrównoważonego budżetu, jeśli spowolnienie się pogłębi.

We wtorek kurs funta do dolara GBP/USD wspiął się do 1,28 przy wsparciu niepotwierdzonych plotek, że negocjatorzy Wielkiej Brytanii i UE domykają projekt porozumienia i szykuje się przełom. Źródła donoszą, że tekst będzie warunkowany od poparcia brytyjskiego parlamentu. Guardian później dodał, że premier Boris Johnson mógł zgodził się na wyznaczenie granicy celnej na Morzu Irlandzkim.

Na polu relacji USA-Chiny poruszenie wzbudziło przegłosowanie w Izbie Reprezentantów USA ustawy o Prawach Człowieka i Demokracji w Hong Kongu. Ustawa ma działać jako zmiana ustawy z 1992 r., która określała amerykańskie interesy i inne powiązania z miastem po przekazaniu go w 1997 r. przez Wielką Brytanię Chinom.

Chiny wyraźnie postrzegają to jako ingerencję w ich sprawy wewnętrzne

i dziś rano groziły odwetem, jeśli Stany Zjednoczone przyjmą ustawę (potrzeba zatwierdzenia w Senacie).

Kurs dolara do juana USD/CNH skoczył ponad 7,10, a presja uderza w kurs dolara australijskiego AUD i nowozelandzkiego NZD.

W Nowej Zelandii inflacja CPI za III kw. wypadał nieco wyżej od oczekiwań (0,7 proc. k/k vs 0,6 proc.). Kurs dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego NZD/USD szybko jednak zagasił wstępny wysoko do 0,6320 i teraz jest na 0,6270.

Na rynku akcji Nikkei225 rośnie 1,2 proc., a Shanghai Composite traci o 0,4 proc. Futures na DAX na razie traci 0,2 proc.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk