• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara (EUR/USD) przykleił się do 1,1070. Funt do amerykańskiej waluty (GBP/USD) na poziomie 1,3160. Dzień na rynku

Wtorkowy kalendarz to głównie trzy wydarzenia. Z Wielkiej Brytanii nadejdzie paczka danych z główną uwagą na miesięcznym PKB po ujemnym odczycie poprzednim razem. Niemiecki ZEW może wlać nieco nadziei na lepszą przyszłość Eurolandu. W USA indeks nastrojów małych przedsiębiorstw rzuci więcej światła na koniunkturę w tym segmencie. Wieczorem (23:00) YouGov poda ostatni przedwyborczy sondaż z Wielkiej Brytanii.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • W ciągu dnia pojawiły się niepotwierdzone informacje,

  • że USA planują wprowadzić zaplanowane na 15 grudnia cła na import z Chin i Pekin już się przygotowuje na nie. Jednak inne źródła z Chin sugerują, że w tym tygodniu nie oczekuje się umowy handlowej USA-Chiny, gdyż USA skupia się na umowie handlowej USMCA, ale też nie oczekuje się nowych ceł.
  • Ogólnie jednak rynek wyczekuje ważnych wydarzeń tego tygodnia, startując z komunikatem FOMC w środę wieczorem.
  • Na rynku walutowym większość crossów z kursem dolara USD stoi praktycznie w miejscu. Kurs euro do dolara EUR/USD przykleił się do 1,1070, kurs dolara do jena USD/JPY siedzi na 108,60, a kurs funta do dolara GBP/USD jest na 1,3160. Kurs dolara nowozelandzkiego NZD jest dziś najsilniejszy przy 0,6565, ale bez konkretnego powodu.
  • W Australii przemawiał prezes RBA Lowe,

  • który utrzymał optymistyczny ton odnośnie odbicia konsumpcji i przyznał, że po trzech obniżkach stopy procentowej w 2019 r. teraz trzeba poczekać na efekty. Otrzymaliśmy też dane o nastrojach biznesu – indeks zaufania NAB spadł do 0 z 2, a indeks warunków wzrósł z 3 do 4. Kurs dolara australijskiego do amerykańskiego AUD/USD dryfuje w przedziale 0,6820/35.
  • Na rynek napłynęły wiadomości dotyczące umowy handlowej USMCA, na co reagował CAD i MXN. Spiker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi zasugerowała, że „jesteśmy w zasięgu porozumienia” i że istnieje wystarczające poparcie dla umowy USMCA, która może być podpisana we wtorek 18 grudnia. Kurs dolara amerykańskiego do kanadyjskiego USDCAD po doniesieniach spadł do najniższego poziomu 1,3225.
  • Na rynku akcji indeksy realizują płytki dryf. Japoński Nikkei225 traci 0,1 proc., a chiński Shanghai Composite roście o 0,1 proc.
  • Niewiele dzieje się na rynku ropy i złota. WTI zakotwiczyła się przy 59 USD/b, a uncja kruszcu kosztuje bez większych zmian 1463 USD.

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 XII - 1

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk