• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara (EUR/USD) przy 1,1020. Waluta amerykańska do jena (USD/JPY) blisko 109,00. Dzień na rynku

We wtorek uwaga będzie skupiona na nowych doniesieniach o rozprzestrzenianiu się koronawirusa i skali zagrożenia. Na froncie danych makro zwracamy uwagę przede wszystkim na nastroje konsumentów i zamówienia na dobra trwałe w USA. Na Wall Street nabiera tempa sezon wyników. Przed sesja pochwalą się nimi między innymi: 3M, Harley – Davidson i Pfizer. Po sesji dane finansowe upublicznią takie tuzy jak Apple, eBay i AMD.

  • Zmiany wartości głównych walut do dolara nie przekraczają 0,15 proc.

  • Kurs euro do dolara EUR/USD jest przy 1,1020, kurs funta do dolara GBP/USD osuwa się pod 1,3050. Kurs dolara do jena USD/JPY znajduje się blisko 109,00. Waluty Antypodów nie są w stanie otrząsnąć się z wczorajszej zapaści. Kurs dolara australijskiego do amerykańskiego AUD/USD jest tuż ponad 0,6750. Za euro płacimy niemal 4,26 PLN, dolar jest wyceniany na 3,88 PLN.
  • Na Wall Street wymazano całość tegorocznej zwyżki,

  • a poniedziałkowa sesja była najgorsza od października. Kontrakt na S&P500 rośnie dziś jednak 0,5 proc. i jest 25 punktów powyżej wczorajszego minimum 3233 pkt. Futures na DAX notuje zwyżkę o podobnej skali i rośnie powyżej 13250 pkt. Do maksimów z ubiegłego tygodnia pozostało niemal 3 proc.
  • W tydzień miedź i ropa potaniały o ponad 8 proc. W przypadku metali przemysłowych walka z koronawirusem z użyciem kwarantanny czy zamknięcia zakładów pracy oznacza spadek popytu na surowiec ze strony głównego globalnego konsumenta. Ropa WTI jest wyceniana na nieco ponad 53 USD za baryłkę: niemal dolara ponad wczorajszym dnem, ale jednocześnie 12 USD poniżej tegorocznym szczytem. Niepewność na rynku w znacznym stopniu uodparnia złoto na siłę dolara – uncja kruszcu kosztuje około 1580 USD. Kilkuletnie intradayowe szczyty nie zostały naruszone, ale dzień został zamknięty najwyżej od 2013 roku.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk