• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara EUR/USD - przedziały zmian. Wsparcia i opory

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD to szereg kreślonych przedziałów cen. Można na ich podstawie narysować poziomy, od których cena się zwykle odbija. Pracują one zamiennie jako wsparcia i opory.

Analiza EUR/USD - przedziały zmian - 1

Źródło: Admiral Markets MT5, EUR/USD wykres H1 od 8 lipca 2019 do 18 września 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Ostatnio cena euro w dolarach amerykańskich

nie może sobie poradzić z wyjściem nad poziom 1,1065. To górna granica przedziału 1,0990-1,1065, lub dolna przedziału 1,1065-1,1150. Dziś swoje posiedzenie zakończy FOMC więc można przypuszczać, że pojawi się ruch, który ustawi kurs w którymś z tych przedziałów. Zachowanie ceny w okolicy ograniczeń przedziału pozwoli nam na wnioskowanie, jakie są szanse na większy wzrost.

Długoterminowo

na tym rynku mamy trend spadkowy. Ostatnio szukaliśmy okazji, by załapać się na krótkie pozycje. Doszło do testu minimum spadku i dynamicznego odbicia. Na razie na wyraźną tendencję nie ma co liczyć. Trend spadkowy był generowany przez proces umacniania się dolara, a proces ten w ostatnim czasie wyhamował. Zatem utrzymanie się tendencji spadkowej nie jest już takie oczywiste. Gra wewnątrz przedziałów wydaje się w takich warunkach efektywniejsza.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Kamil Jaros

Główny Analityk Admiral Markets

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk