• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs euro do dolara EURUSD powyżej 1.1700

Wspólnej walucie nie szkodzą, ani informacje z Turcji (lira znów słabnie), ani też odżywające obawy związane z włoskim budżetem (wicepremier i szef Ruchu 5 Gwiazd nie wykluczył, że wyższe wydatki mogłyby doprowadzić do naruszenia reguły 3 proc. deficytu do PKB, ale później zaprzeczył temu minister finansów). W efekcie kurs EUR/USD naruszył po południu barierę 1,17.

Agencje cytowały też słowa Sekretarza Skarbu USA, który przyznał, że liczy na to, że Kanada wkrótce dołączy do porozumienia zawartego z Meksykiem, a pytany o tzw. spłaszczanie się krzywej rentowności długoterminowych obligacji rządu USA stwierdził, że nie jest to jego zdaniem powód do obaw.

Czytaj także: Obligacje krótkoterminowe vs obligacje długoterminowe, jak interpretować krzywą dochodowości?

Ostatnia dekada dodruku wypaczyła rynki do tego stopnia, że Rezerwa Federalna, w obawie o to, że w rękach inwestorów jest zbyt wiele niewygodnych dla FED-u wskaźników, zaprzestaje publikowania niektórych z nich. Bankierzy centralni chcą w ten sposób ukryć niewygodne fakty, aby zyskać jeszcze trochę.. Czytaj
Obligacje krótkoterminowe vs obligacje długoterminowe, jak interpretować krzywą dochodowości?

Na dziennym wykresie EURUSD uwagę zwraca naruszenie linii oporu przez oscylator RSI 9, co mogłoby sugerować, że liczący na dalsze zwyżki EURUSD nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Przed nami „zasieki oporów” od 1,1740-1,1760, ale warto zadać sobie pytanie, kiedy osiągniemy okolice 1,1800-1,1850, jakie były notowane w czerwcu?

FXMAG forex kurs euro do dolara eurusd powyżej 1.1700 eurusd euro dolar eur/usd dm boś rsi 1   Wykres dzienny EURUSD

 

Nota prawna

 

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk