• Odbierz prezent
Dolar odrobił straty w przedświątecznym tygodniu

Dolar zmierza do zamknięcia tego tygodnia na plusie ze względu na amerykańskie dane, które przebiły oczekiwania rynku oraz ze względu na na wchodzące w kluczową fazę rozmowy handlowe między największymi gospodarkami świata.

Dolar zyskał w tym tygodniu w stosunku do większości głównych walut, wspomagany przez pozycjonowanie inwestorów przed świętami (jak podają traderzy cytowani przez agencję Bloomberg) i danymi makroekonomicznymi pokazującymi największy wzrost sprzedaży detalicznej w USA od 2017 r. wraz ze spadkiem wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Większość walut z grona G10 jest handlowana w wąskim przedziale podczas sesji azjatyckiej oraz o poranku, gdyż główne rynki są zamknięte ze względu na Wielkie Piątek. Euro z kolei ustabilizowało się po załamaniu napędzanym przez rozczarowujące dane w strefie euro.

1

Wykres EURUSD, H4. Źródło: platforma Conotoxia.

Z perspektywy układy na wykresie notowania EURUSD powróciły do wcześniejszej silnej strefy oporu, jaką wyznaczały konsolidacje przy lokalnych szczytach. Również rejon ten wyznaczał linię szyi dla wcześniej opisywanej i zrealizowanej odwróconej formacji głowy z ramionami.

Tymczasem wracając jeszcze do rozmów w sprawie umowy handlowej, najnowsze informacje wskazują na możliwość podpisania porozumienia już na początku maja. Jednak zamknięcie przez USA frontu z Chinami może oznaczać, że zostanie otwarty nowy front z Japonią i Europą.

Nota prawna


Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk